organizacja biura

Brak porządku w firmie, skutkować może problemami ze znalezieniem odpowiednich dokumentów, a także skutecznie utrudnić pracę. Bogactwo akcesoriów biurowych pozwala nie tylko utrzymać porządek w dokumentach, ale także przechowywać je zgodnie z procedurami ochrony danych osobowych. W celu ułatwienia organizacji dokumentów doskonale sprawdzą się:

Spinacze i zszywki

Wykorzystywane mogą być zamiennie. Ich głównym celem jest możliwość podzielenia dokumentów na mniejsze partie, bądź rozdzielenie konkretnych dokumentów na poszczególnych kontrahentów.

Koszulki

Posiadają wygodną możliwość umieszczenia ich w teczkach i segregatorach. Dzięki użyciu koszulek, dokumenty w nich umieszczone nie są narażone na zniszczenie.

Segregatory i teczki

Służą do zbiorczego przechowywania dokumentów znajdujących się w koszulkach, bądź spiętych za pomocą spinaczy. Pozwalają na uporządkowanie dokumentów w zależności od ich przeznaczenia, bądź segregowania ich w sposób alfabetyczny.

Zakładki

Dzięki zakładkom oznaczyć możemy ważne dokumenty, bądź oddzielić jedne, od drugich. Dostępne są zarówno zakładki, które umieścić możemy w segregatorze, jak i ich samoprzylepna wersja.

Niszczarka biurowa

Niezbędnikiem w każdym biurze jest niszczarka. Pozwala ona na zniszczenie dokumentów posiadających dane osobowe czy też informacje wrażliwe.

Karteczki samoprzylepne

Karteczki samoprzylepne sprawdzą się zarówno do oznaczania dokumentów, jak i możliwości zapisania na nich ważnych informacji, o których nie chcemy zapomnieć. Dostępne są w wielu kolorach, wielkościach i kształtach.

Zakreślacze

Na co dzień wykorzystywane zazwyczaj do zaznaczania ważnych informacji na kserówkach. W firmie przydają się do oznaczania ważnych kwestii w umowach z kontrahentami czy kwestii prawnych w nowych rozporządzeniach. Zakreślacze ze względu na półprzezroczystą formułę, nie sprawiają, że dokumenty stają się nieczytelne, a różnorodność kolorów pozwala na zaznaczenie kilku kwestii na jednej stronie bez obaw o pomyłkę.

Organizery na biurko

Akrylowe organizery na biurko sprawdzą się do tymczasowej organizacji dokumentów. Z racji możliwości wyboru organizerów wyposażonych w wiele kieszeni, w każdej z nich znaleźć mogą się inne dokumenty.

Pudła archiwizacyjne

Obowiązek przechowywania dokumentów ciąży nie tylko na osobach fizycznych, ale także na przedsiębiorstwach. Dzięki pudłom archiwizacyjnym, z łatwością przechować można pokaźną ilość dokumentów, zajmując stosunkowo niewiele miejsca.

Regały

Wszelkie segregatory i teczki nawet najlepiej opisane, bez odpowiedniego przechowywania, nie ułatwiają pracy. Odpowiednie wyeksponowanie usystematyzowanych skoroszytów możliwe jest dzięki umieszczeniu ich na regałach. W zależności od ilości przechowywanych dokumentów, można pomyśleć o ich alfabetycznym katalogowaniu.

Organizacja kluczem do sukcesu

Prowadzenie firmy w dzisiejszych czasach nie musi być wyzwaniem. Dzięki możliwości zakupu artykułów biurowych w sklepie internetowym, skompletować możemy wszelkie niezbędne akcesoria do organizacji przestrzeni biurowej.