mycie szyb środki

Mycie szyb nie wydaje się skomplikowaną czynnością. Jednak problemem są nieestetyczne smugi, które mogą popsuć cały efekt. Żeby zmniejszyć ryzyko ich powstawania, warto postawić na profesjonalne środki do mycia szyb. Sprawdź, czemu są to przydatne produkty i poznaj 3 sposoby na szybkie i efektywne mycie szyb!

Jak myć szyby, aby nie zostały na nich brzydkie smugi?

Lśniące szyby mogą być wizytówką biura lub ozdobą domu, o ile nie pojawią się na nich brzydkie smugi. Jak ich uniknąć? Poniżej znajdziesz 3 sprawdzone sposoby.

  1. Nie myj szyb w ciepłe i słoneczne dni. Choć może być to dla Ciebie bardziej przyjemne, to niestety zwiększy ryzyko powstawania smug. Wszystko przez to, że gdy za oknem świeci słońce, środki do mycia szyb parują szybciej. Możesz mieć problem z tym, żeby wytrzeć szyby na sucho (szczególnie, jeśli ich powierzchnia jest duża), a to już prosta droga do nieestetycznych smug.
  2. Używaj odpowiednich środków do mycia szyb, które pozwolą Ci pozbyć się nawet trudnych do usunięcia zabrudzeń i nie pozostawią smug. Do wyboru masz m.in. specjalne preparaty, które poradzą sobie nawet z tłustymi plamami. Poza tym ich zaletą jest uniwersalność – możesz używać ich nie tylko do mycia szyb, ale i innych gładkich powierzchni.
  3. Stosuj ściereczki z mikrofibry. Nie tylko używanie dobrej jakości płynów do mycia szyb jest ważne. Nie mniej istotne jest to, żebyś czyścił je za pomocą odpowiednio dobranej ściereczki. Szczególnie polecane są te z mikrofibry, czyli z miękkich kawałków poliestrowej tkaniny o cienkich włóknach. Pozwalają one w skuteczny i łatwy sposób usunąć brud i dobrze chłoną wodę. Część osób sięga również po dość tanie ręczniki papierowe, jednak nie zawsze jest to dobry pomysł. Niektóre z nich zostawiają na szybie trudne do usunięcia włókna. A to oznacza, że Twoja praca może pójść na marne i stracisz więcej czasu.

Profesjonalne środki do mycia szyb kontra domowe metody

Jeśli wciąż szukasz sposobu na szybkie i skuteczne mycie szyb, to pewnie spotkałeś się już z opisem różnych domowych metod. Mają one swoje wady i zalety. Ich plusem jest bez wątpienia to, że są stosunkowo tanie – możesz przygotować je z produktów, które pewnie masz gdzieś w domu (np. wody, octu, soku z cytryny). Poza tym są ekologiczne, ponieważ powstają wyłącznie z naturalnych składników. Z kolei do minusów można zaliczyć to, że potrzebujesz trochę czasu na ich przygotowanie. Co więcej, są często mało skuteczne w usuwaniu uporczywych zabrudzeń.

W przypadku, gdy zależy Ci na tym, aby pozbyć się trudnych do usunięcia plam i zminimalizować ryzyko smug warto postawić na profesjonalne środki czystości. Są one szczególnie użyteczne w przypadku mycia okien o dużych powierzchniach, gdy zależy Ci na czasie. Tego typu środki wyróżniają się także tym, że są bardziej skoncentrowane i dostępne w opakowaniach o większej pojemności. To ważne ze względów ekonomicznych, ponieważ możesz używać ich w mniejszych ilościach, aby osiągnąć zadowalający efekt.