projekt drogi tymczasowej

Maty TuffTrak to specjalne płyty drogowe, które charakteryzują się dużą wytrzymałością za sprawą dodatku polietylenu. Wyróżniają się też dużą przyczepnością, lekkością i łatwością transportu. Są więc coraz częściej wykorzystywane do budowania dróg tymczasowych, ponieważ są ekonomiczne i zapewniają bezpieczeństwo. TuffTrak to wyjątkowy produkt — jest nie tylko nieinwazyjny dla środowiska, ale też bezpieczny dla pojazdów znajdujących się na drodze. Płyty dojazdowe wykorzystywane są przede wszystkim w celu ochrony dla narażonego na uszkodzenia terenu. Jakie są jeszcze zalety mat TuffTrak?

Dlaczego warto wybudować drogę tymczasową z mat TuffTrak?

Maty Tufftrak są niezwykle uniwersalne, dlatego można je stosować:

  • w drogach tymczasowych dla dużych pojazdów wieloosiowych stworzonych na potrzeby firm budowlanych,
  • w przypadku konieczności tymczasowej ochrony podłoża (najczęściej w branży przemysłowej)
  • w czasie przeprowadzania prac budowlanych inżynierii lądowej
  • w trakcie wszelkich eventów: festiwale, imprezy sportowe
  • kiedy konieczne jest stworzenie tymczasowego dojazdu i platformy roboczej w sektorze transmisyjnym
  • do ochrony terenu i tymczasowego przejazdu dla wojska,
  • w tworzeniu bezpiecznego obszaru, gdzie mogą być wykonywane prace przy użyciu ciężkiego sprzętu,
  • do stworzenia tymczasowego placu manewrowego,

Czym wyróżniają się maty TruffTrak?

Maty Trufftrak są wyjątkowe głównie ze względu na wysoką wytrzymałość. Skład produktu zawiera polietylen, czyli substancję o niezwykle wysokiej masie cząsteczkowej. Co to oznacza w praktyce? Płytki wyprodukowano z niezwykle odpornego tworzywa nie tylko pod względem trwałości, ale też niereagowania z innymi substancjami.

Dodatkową zaletą mat jest nietoksyczność dla środowiska podczas rozkładu, dlatego produkt jest uznawany za ekologiczny. Mimo tego, że płyty są maksymalnie trwałe — nadal są bardzo lekkie, w porównaniu do innych produktów do tworzenia dróg tymczasowych. Rozwiązanie jest w dłuższej perspektywie nie tylko tanie, ale też praktyczne pod względem logistycznym. Ponadto, maty TuffTrak są całkowicie bezpieczne, dobrze sprawdzają się na nierównomiernym gruncie i są proste w montażu.

Podsumowanie

Produkt ten sprawdza się prawie w każdych warunkach pogodowych ze względu na dobrą przyczepność. Jest odporny wszelkiego rodzaju niekorzystne zjawiska atmosferyczne i zmienne temperatury. Z tego powodu chętnie wykorzystuje się maty w czasie niezwykle wymagających warunków pogodowych występujących podczas wydobycia ropy. Maty TruffTrak to innowacyjne i wytrzymałe rozwiązanie. Produkt może unieść bardzo wysoki poziom obciążenia — maksymalnie 150 ton. Tę wytrzymałość potwierdzają badania, które przeprowadzono w Oxfordzie.