Folia jako materiał o wysokiej wytrzymałości oraz wydajności doskonale sprawdza się w procesie pakowania artykułów przemysłowych. Jakie jeszcze właściwości decydują o wykorzystaniu folii do pakowania tego typu produktów?

Ochrona przed uszkodzeniami

Główną cechą opakowania jest ochrona produktu przed zniszczeniem. W przypadku pakowania artykułów przemysłowych doskonale sprawdza się folia cechująca się wysoką wytrzymałością, dzięki czemu skutecznie zabezpiecza artykuły przed uszkodzeniami mechanicznymi. Przeznaczona jest do szerokiej gamy produktów, również tych posiadających wyjątkowo ostre krawędzie. Jest wysoce odporna na wszelkiego rodzaju przebicia czy rozerwanie. Doskonale sprawdza się również w przypadku delikatnych i cienkich artykułów, które narażone są na odkształcenia i wgniecenia.

Wyjątkowa wydajność

Proces pakowania produktów przemysłowych bardzo często jest wysoce zmechanizowany. Z tego względu folie do tego typu artykułów zostały zaprojektowane z myślą o pracy na maszynach posiadających duże moce produkcyjne. Folie te nie tylko posiadają dużą wytrzymałość, ale także wysoki wskaźnik kurczliwości, również w stosunkowo niskich temperaturach tak, by podczas procesu pakowania produkt nie był narażony na zniszczenie. W przypadku szybkich maszyn dodatkowym udogodnieniem staje się efekt poślizgu folii zaraz po jej obkurczeniu. Właściwości te mają duży wpływ na znaczne zwiększenie wydajności procesu pakowania.

Wysokie walory estetyczne

W procesie pakowania towarów przemysłowych istotną rolę odgrywa także efektowny wygląd opakowania. Klienci bardzo często zwracają bowiem uwagę nie tylko na funkcjonalność, ale także na wygląd produktu. Z tego względu folie te posiadają wysokie wskaźniki połysku oraz przezroczystości dla uzyskania jak najwyższych walorów estetycznych. Dodatkowo właściwości termokurczliwe folii pozwalają na uzyskanie idealnie dopasowanych opakowań, bez widocznych śladów zgrzewu. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu zgrzewu elektrostatycznego. Odpowiednie właściwości folii sprawiają, że jest on mocny i wysoce odporny na rozerwanie.

Ekologiczna

Folia jest powszechnie stosowanym materiałem do pakowania towarów również przemysłowych, wytwarzanych na bardzo szeroką skalę. Jako materiał wyprodukowany z tworzyw sztucznych ma on niekorzystny wpływ na stan środowiska naturalnego. Producenci jednak coraz częściej w swoich ofertach posiadają folie biodegradowalne, których szkodliwy wpływ na środowisko jest w znacznym stopniu zniwelowane.

Szeroki zakres zastosowań

Folia do pakowania jest niezwykle uniwersalnym materiałem. Dzięki zróżnicowanym właściwościom nadaje się do pakowania wszelkiego rodzaju artykułów przemysłowych, bez względu na wielkość czy kształt. Pozwala nie tylko na pakowanie pojedynczych sztuk, ale także umożliwia pakowanie produktów w opakowania zbiorcze (np. bardzo popularne zgrzewki). Folia wykorzystywana jest także do zabezpieczania towarów podczas ich transportu (np. na paletach).

Ekonomiczna

Folie do pakowania artykułów przemysłowych cechuje nie tylko duża funkcjonalność i wydajność, ale również korzystna cena. Folie są bowiem wyjątkowo ekonomicznym rozwiązaniem w stosunku do jego wysokiej jakości.

Dopasowana do technologii pakowania

Szeroki wybór folii do pakowania artykułów przemysłowych pozwala na ich idealne dopasowanie do stosowanych technologii pakowania. Uwzględniając moce produkcyjne i wybierając odpowiedni rodzaj folii możemy maksymalnie zoptymalizować proces pakowania artykułów tak, by uzyskać jak największą wydajność, przy stosunkowo niskich kosztach.

Źródło: http://roma-folie.pl