Jak wybrac odpowiednie meble cateringowe i gdzie znajda one zastosowanie

Jeszcze do niedawna organizacja imprez na świeżym powietrzu stanowiła spore wyzwanie. Namiot imprezowy, meble cateringowe, zastawa stołowa na wynajem czy usługi cateringowe nie były powszechne na polskim rynku. Rosnąca popularność przyjęć plenerowych sprawiła, że ławy, stoły czy krzesła cateringowe dostępne są obecnie w wielu kolorach, wzorach czy wielkościach. Jednak jak wybrać odpowiednie meble? Gdzie znajdą one zastosowanie?

Meble cateringowe – gdzie znajdą zastosowanie?

Meble cateringowe przydadzą się każdemu, kto podejmuje się organizacji przyjęcia na otwartej przestrzeni lub np. w pawilonie ogrodowym. Możliwość dowolnej konfiguracji poszczególnych elementów pozwalana na łączenie różnego rodzaju produktów, takich jak rozkładane krzesła, stoły czy ławy.

Imprezy plenerowe są najchętniej organizowane z okazji wesela, pierwszej komunii świętej, urodzin czy imienin lub w przypadku zwyczajnych spotkań towarzyskich np. przy grillu. Przewagą imprez na otwartym terenie jest z pewnością przestrzeń. Wystarczy ją tylko dobrze zorganizować, by zaproszeni goście czuli się komfortowo. Przy organizacji tego rodzaju eventów, zwykle dużym problemem jest zbyt mała ilość standardowych, domowych mebli, aby pomieścić wszystkich uczestników. W takiej sytuacji dobrze sprawdzą się meble cateringowe.

Jakie meble cateringowe wybrać?

Na rynku dostępna jest cała gama mebli cateringowych, co z pewnością nie ułatwia wyboru. Przed zakupem należy jednak zastanowić się i przeanalizować najczęstsze możliwe scenariusze wykorzystywania mebli, gdyż ich zakup zwykle nie jest jednorazowy. Meble cateringowe w przyszłości można z powodzeniem wykorzystać podczas weekendowego grilla czy przy mniejszych uroczystościach rodzinnych. Przed dokonaniem wyboru warto zaplanować liczbę gości oraz powierzchnię, którą dysponujemy przy organizacji przyjęcia.

Olbrzymią przewagą mebli cateringowych jest możliwość ich dowolnej konfiguracji. Niezależnie od tego, czy planujesz umiejscowienie wszystkich zaproszonych przy jednym większym stole, czy przy mniejszych stolikach, na pewno znajdziesz idealny model mebli w odpowiednim rozmiarze. Dodatkowym atutem mebli cateringowych jest ich duża dostępność i bogaty wybór – możemy zdecydować się na prostokątne czy kwadratowe kształty lub postawić na eleganckie, owalne wykończenia. Ponadto meble tego rodzaju są składane, dlatego nie sprawiają problemów podczas transportu, a nieużywane zajmują dużo mniej miejsca, niż tradycyjne produkty.

Komfort użytkowania

Najważniejszą cechą mebli jest zawsze komfort ich użytkowania. Estetyka i jakość wykonania jest bardzo ważna, ale w przypadku mebli cateringowych, które pełnią głównie funkcję wypoczynkową, warto zwrócić również uwagę na ich stabilność, odpowiednie wyprofilowanie czy łatwość utrzymania w czystości.

Na komfort użytkowania wpływa również możliwość wykorzystania stołów, krzeseł czy ław niezależnie od typu organizowanej imprezy, motywu przewodniego czy wystroju. Dobre meble to takie, które będą pasowały do oficjalnych uroczystości rodzinnych, ale również do nieformalnych spotkań z przyjaciółmi.

Niezależnie od tego, czy planujesz duże wesele, piknik pracowniczy czy grilla w gronie znajomych, meble cateringowe z pewnością będą dobrym rozwiązaniem. Jednak wybór konkretnego modelu krzeseł, wielkości stołu czy długości ławy musi być przemyślany. Należy zwrócić szczególną uwagę na ilość gości, dostępną powierzchnię czy charakter danej imprezy.