usługi księgowe Poznań

Z każdym rokiem przybywa osób, które chcą prowadzić jednoosobową działalność gospodarczą. Jest to szansa na rozpoczęcie satysfakcjonującej kariery zawodowej. Podejmując tak odważną decyzję, warto jednak zapewnić sobie wsparcie profesjonalistów w najważniejszych aspektach działalności. Podstawą jest profesjonalne prowadzenie księgowości. Od tego zależy powodzenie Twoich interesów, ale także brak problemów z Urzędem Skarbowym. Możesz samodzielnie prowadzić księgowość, ale po co, jeżeli możesz skorzystać z usług profesjonalnego biura księgowego.

Samodzielne prowadzenie księgowości wiąże się z ogromnym ryzykiem

Założenie jednoosobowej działalności gospodarczej nie jest skomplikowane, formularz jest intuicyjny. Wystarczy podać kilka podstawowych danych osobowych, określić zakres działalności, wybrać formę opodatkowania, a firma zostaje założona.

Założenie firmy to jedno, a prowadzenie księgowości drugie. Tutaj już sprawa nie jest taka prosta, jeżeli nie znasz przepisów prawa podatkowego. Możesz rozliczać swoją działalność na uproszczonych zasadach, ale jeden błąd może zawarzyć o kontroli z Urzędu Skarbowego i karach finansowych.

Jeżeli nie masz biegłości w sprawach rachunkowych, biuro rachunkowe zajmie się wszystkim za Ciebie. Rozpocznie ewidencję przychodów i rozchodów, przypomni o konieczności złożenia deklaracji czy zeznań podatkowych. Podpowie także rozwiązania, dzięki którym można obniżyć podatki i generować jak najmniejsze koszty działalności. Dzięki temu Twoje przychody będą jeszcze wyższe.

Kwestii księgowych, na które musi zwrócić uwagę każdy przedsiębiorca, jest naprawdę sporo. Warto skupić się na prowadzeniu działalności, rozwijaniu firmy, a kwestie księgowe pozostawić profesjonalistom. Lepiej się na tym wyjdzie, ponieważ będzie się miało absolutny porządek w papierach.

Rozliczenia miesiąca w jednoosobowej działalności gospodarczej

Do 20. dnia miesiąca, każdy przedsiębiorca objęty podatkiem dochodowym, ma obowiązek rozliczyć się z Urzędem Skarbowym i wpłacić zaliczkę na poczet podatków.

Korzystając z usług biura rachunkowego, możesz wypracować dodatkowe koszty, dzięki którym dojdzie do obniżenia podatku. Nazywa się to optymalizacją podatkową. Znając przepisy prawa podatkowego, można między nimi lawirować, wyciągać jak najwięcej korzyści, a jednocześnie płacić jak najmniejsze podatki.

Choć usługi biura rachunkowego wiążą się z dodatkowymi kosztami, nie należy na to szczędzić grosza. Fakturę możesz wrzucić koszty, co pozwoli na obniżenie podatków, a jednocześnie uzyskasz pewność, że księgowość będzie prowadzona rzetelnie, bezbłędnie i w sposób profesjonalny.

Biuro rachunkowe, w przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej, nie nalicza zbyt wysokich kosztów za rozliczenie miesiąca. Budżet Twojej firmy nie zostanie więc znacząco obciążony. Lepiej zapłacić i cieszyć się z profesjonalnie zarządzanych dokumentów.