Firmy, które zatrudniają pracowników muszą posiadać własną przestrzeń biurową. Jednak wynajem odpowiedniego budynku nie zawsze jest odpowiednim rozwiązaniem, warto mieć zatem na uwadze, iż owe biura nie muszą znajdować się w budynku, a doskonałą alternatywą są mobilne kontenery biurowe.

Kontenery biurowe nie tylko na budowach

Kontenery biurowe znajdują zastosowanie przede wszystkim na placach budów, szczególnie tych, gdzie realizowane są duże inwestycje. W takim kontenerze może mieścić się biuro kierownika budowy czy kadry zarządzającej, a także personelu administracyjnego.

Jednak nie tylko na budowach kontenery biurowe spełniają swoje funkcje. Każda firma czy instytucja, w jakiej niezbędna jest wygodna i funkcjonalna, a zarazem tania przestrzeń biurowa może wyposażyć się w tego rodzaju kontener.  

Z kontenerów biurowych korzystają wszystkie te firmy, dla których nieopłacalnym jest wznoszenie osobnych budynków, w jakich znajdować się będzie ich biurowa przestrzeń. Tak właśnie jest w wypadku firm budowlanych, które, po zakończeniu inwestycji, mogą w prosty sposób przetransportować całe biuro w inne miejsce. Takie mobilne biuro może wygodnie służyć przez wiele lat.

Nowopowstające firmy często nie mogą pozwolić sobie na wynajęcie czy postawienie własnego budynku biurowego, wówczas kontenery biurowe stanowią rozwiązanie, dzięki któremu zyskują one komfortową przestrzeń biurową. W przypadku, kiedy aktualne, tradycyjne biuro przechodzi remont, kontener biurowy pełnić może funkcję biura tymczasowego. Mogą być one również wykorzystywane jako pomieszczenia socjalne dla pracowników, często mieszczą się w nich biura pracowników imprez plenerowych, biura handlowe, a nawet mobilne laboratoria.

Jakie zalety mają kontenery biurowe?

Podstawową zaletą kontenerów biurowych jest możliwość ich szybkiego montażu bez konieczności budowy fundamentów. Kolejną zaletą stanowi możliwość szybkiego przetransportowania z miejsca na miejsce, co jest doskonałym rozwiązaniem dla tych wszystkich firm, które często zmieniają swoją lokalizację, zatem przede wszystkim zależy im na mobilności.

Kontenery biurowe nie ustępują w niczym standardowym biurom. Mogą zostać wyposażone we wszelkie sprzęty oraz akcesoria, jakie zapewniają codzienną pracę, a za sprawą rozwiązań technicznych, jak wysokiej klasy izolacja termiczna czy instalacje elektryczne wewnątrz kontenera, panują odpowiednie warunki pracy

Kontenery biurowe mogą być również łączone ze sobą, dzięki czemu zyskuje się dowolnej wielkości biurową przestrzeń, która może być powiększana w miarę rozwoju firmy.

Do zalet kontenerów biurowych należy także cena, ponieważ są znacznie tańsze, aniżeli własny lokal biurowy, a nawet niż długoterminowy wynajem. Dla młodych, dopiero rozwijających się firm takie rozwiązanie generuje znaczne oszczędności, które można przeznaczyć na dalszy rozwój przedsiębiorstwa. Wszyscy przedsiębiorcy, którzy potrzebują zorganizowania przestrzeni biurowej w krótkim czasie, także winni skorzystać z takiego rozwiązania. Wynajem, transport i montaż kontenerów biurowych to usługa, jaka może zostać zrealizowana w ciągu kilku dni.

Wyposażenie kontenera biurowego

Kontener biurowy jest wyposażony w podwójne okno z zewnętrzną roletą, zapewniającą bezpieczeństwo, a także odpowiednią wentylację, oświetlenie oraz grzejnik. Dostępne są również wersje tego kontenera, jakie posiadają wyposażenie dodatkowe, jak klimatyzacja, meble biurowestoły, biurka oraz krzesła, regały i szafy na dokumenty, a nawet lodówka.  

Wypożyczenie kontenera biurowego wiązać się może również z usługą jego przetransportowania, załadunku i rozładunku, a także montażu i podłączenia do sieci energetycznej, a nawet cyklicznego sprzątania.

Wystarczy zatem określić wymaganą powierzchnię oraz wyposażenie by uzyskać szybko i w konkurencyjnej cenie gotowe rozwiązanie. Biura w kontenerach sprawdzają się od wielu lat na całym świecie, stanowiąc alternatywę dla tradycyjnych i kosztownych budynków biurowych.

Źródło: mToilet – wynajem toalet przenośnych, kabiny i toalety sanitarne