Studia podyplomowe MBA cieszą się coraz większą popularnością nie tylko wśród studentów, ale również osób pracujących. Argumentów przemawiających za wyborem tego kierunku jest wiele. Najczęściej to chęć poszerzenia własnych kwalifikacji.

Dział HR – czym się zajmuje?

Do głównych zadań działu HR należy przeprowadzanie rekrutacji i dbanie o rozwój osobisty pracowników. Organizują szkolenia, kursy wewnętrzne, motywują do działania, a także prowadzą rozpoznanie wśród pracowników. Stanowi niezbędną część każdej firmy. Pracownicy działu HR to osoby wszechstronne, posiadające wiedzę z psychologii, socjologii, a także prawa pracy i wszelkich zmian. Często są absolwentami kierunku MBA, który umożliwił im zdobycie niezbędnych umiejętności. To osoby otwarte, kreatywne, łatwo nawiązujące kontakty. Potrafią sprostać oczekiwaniom pracodawcy i pozostałych pracowników.

Historia MBA

Pierwsze nauki w tej dziedzinie sięgają lat 50. XX wieku. Studia zostały zapoczątkowane w Stanach Zjednoczonych, a ich celem było wykształcenie ludzi na wzór pierwszej amerykańskiej szkoły biznesu. Szybko zyskała popularność i uznanie wielu studentów, ponieważ uczyła nie tylko teorii, ale przede wszystkim praktyki. Absolwenci szybko odnosili sukcesy na rynku pracy. Część z nich postawiła na własne biznesy, które cieszyły się ogromną popularnością, pozostali znaleźli dobre stanowiska pracy. Tym samym motywowali rzeszę społeczeństwa, która postawiła na naukę w pierwszej szkole biznesu!

Czym są studia MBA?

Co to jest MBA, wie chyba każdy rekin biznesu! Master of Business Administration to studia podyplomowe, których założeniem jest dostarczenie nowoczesnej wiedzy i umiejętności menedżerom. Łączą treści z ekonomii, finansów, marketingu, prawa, socjologii, psychologii, księgowości czy zarządzania przedsiębiorstwem. Wiedza przekazywana jest w sposób praktyczny, na konkretnych przykładach z codziennego życia zawodowego. Doskonale przygotują do pracy w młodym, ambitnym zespole. Pokażą, jak radzić sobie ze stresem, presją otoczenia, a także jakie cechy powinien mieć odpowiedni pracownik i jak dobierać odpowiednich współpracowników.

Korzyści i perspektywy płynące ze studiów MBA

Studia menedżerskie w Warszawie pozwalają doskonalić kwalifikacje zawodowe, pomagają zdobyć interdyscyplinarną wiedzę i prestiżowym dyplom, który cieszy się ogromnym zaufaniem wśród pracodawców. Zwiększa również szansę na awans, a tym samym wynagrodzenie. Perspektywy po studiach są ogromne. Opinia aż 80% pracowników działu HR była jednogłośna: dyplom MBA stanowi kluczową kwestię w rozpatrywaniu kandydatury osoby ubiegającej się o pracę menedżera. Jednak to nie jedyna droga absolwentów. Studia są zróżnicowane i podzielone na stopnie. Duża część osób znajduje zatrudnienie w dziale kadr lub staje się prezesem firmy czy spółki.

Nic więc dziwnego, że dyplom ukończenia studiów MBA jest ceniony wśród pracodawców. To potwierdzenie odpowiednich kwalifikacji, wiedzy i przede wszystkim umiejętności!