Czy należysz do grona osób, które myślą, że przygotowanie prezentacji multimedialnej jest proste? Uważasz, że wiesz, jak powinna wyglądać dobra i skuteczna prezentacja? Śmiejesz się, z tych, którzy zlecają to zadanie zewnętrznym firmom? Zapoznaj się z artykułem i zweryfikuj swoje poglądy!

Po co mi zasady? – kiedy jajko chce być mądrzejsze od kury

Wiele tak zwanych ,,kreatywnych” osób uważa, że zasady są po to, żeby je łamać. Inni popierają ich istnienie, jednocześnie sądząc, że zasady ich nie dotyczą. Oczywiście, żeby wymyślić niebanalne rozwiązania czasem trzeba przełamać schematy. Jednak nawet branża osób twórczych ma swoje kompendium, na którym opiera większość podejmowanych działań.

Żeby zbudować ciekawą prezentację należy oprzeć ją na szkielecie sprawdzonego systemu. Kluczowym elementem skuteczności prezentacji multimedialnej jest połączenie prostoty przekazu z atrakcyjnością wizualną. Taka kombinacja gwarantuje sukces. Brzmi banalnie? To tylko złudzenie. Niezwykle trudno jest przedstawić ważny dla nas temat w prosty sposób. Jesteśmy specjalistami, chcielibyśmy używać pojęć branżowych i szczegółowo omówić każdą kwestię. Niestety, w tym przypadku nie jest to właściwe postępowanie. Słuchacze nie muszą znać naszej branży, jednak chcieliby zrozumieć treści, które chcemy im przekazać. Najłatwiej przyswaja się niewielkie ilości informacji, podane w wizualnie przyjaznej formie.

Dlaczego warto powierzyć zadanie przygotowania profesjonalnej prezentacji multimedialnej fachowcom?

 • Oszczędność czasu, który możemy wykorzystać na pilniejsze firmowe sprawy.
 • Pewność otrzymania mistrzowsko przygotowanej prezentacji, która zachwyci słuchaczy.
 • Prezentacja zostanie przygotowana zgodnie z najnowszą wiedzą ekspercką, dotyczącą dobrze sprawdzających się rozwiązań.
 • Zachowanie oryginalności i świeżości prezentacji.
 • Wykonanie zamówionej prezentacji multimedialnej przez ekspertów, którzy stale podnoszą swoje kompetencje.
 • Dopasowanie stylu prezentacji do marki i wymagań klienta.
 • Specjalnie dobrana pod projekt grafika, animacje, muzyka, interakcje oraz wiele innych rozwiązań autorskich.
 • Wzbudzenie i utrzymanie zainteresowania odbiorców to warunek owocnej transakcji.

Nadal uważasz, że warto samodzielne przygotowywać prezentacje multimedialne?

Poradzę sobie!- vademecum dla samouków

Jeśli wolisz sam zająć się stworzeniem prezentacji, w tej części artykułu uzyskasz praktyczne porady w kwestii tego, jak zrobić to wzorowo. Jesteś w stanie im sprostać? Do dzieła! Zawsze możesz też zmienić zdanie i oddelegować zadanie wykreowania ciekawej prezentacji multimedialnej specjalistom.

Trzy dobre zasady to porządnej prezentacji podstawy!

 1. Wartościowa prezentacja jest uporządkowana. Nawet najlepsze pomysły, jeśli zostaną przekazane w niejasny sposób, nie spotkają się z aprobatą i zrozumieniem słuchaczy. Dlatego proponujemy trzymać się schematu tworzenia prezentacji: wzbudzający zainteresowanie, przejrzysty slajd tytułowy, krótki spis treści lub streszczenie omawianych zagadnień, rozwinięcie oraz zakończenie.
 2. Mniej znaczy więcej. Pamiętaj, że slajdy powinny dopełniać prezentację ustną. Dlatego na prezentacji multimedialnej powinien znaleźć się tylko najważniejszy przekaz tekstowy. Na jednym slajdzie nie może być zawarta więcej niż jedna myśl.
 3. Dobierz program do tworzenia prezentacji w zależności od koncepcji całościowej. Obecnie na rynku jest kilka programów, w których można przygotować prezentację. Do najpopularniejszych należą: Power Point, Prezi, oraz platforma Adobe. Każdy z nich oferuje inne możliwości ale wymaga też różnych umiejętności na poziomie kreacji.

Przygotowywanie skutecznych prezentacji multimedialnych jest sztuką. Trzeba zachować równowagę, pomiędzy ilością tekstu, doborem informacji oraz efektami przykuwającymi wzrok. Należy utrzymać złoty środek pomiędzy przejrzystością a nadmiernym uatrakcyjnieniem prezentacji animacjami. Do tego powinno się dodać unikalny styl i zgodność z oczekiwaniami grupy docelowej, do której będzie kierowana prezentacja. Jeśli chcesz mieć gwarancje: jakości, zgodności, aktualności, profesjonalizmu oraz oryginalności prezentacji multimedialnej- zleć jej wykonanie odpowiedniej agencji marketingowej.

Źródło: Tworzenie prezentacji multimedialnej