Dlaczego warto skorzystac z uslug wypozyczalni szalunkow – poradnik

Systemy szalunkowe są bardzo ważnym elementem współczesnego budownictwa. Wykorzystuje się je przy każdej budowie, aby stworzyć  fundamenty, wykopy czy wszelkie betonowe konstrukcje. Do niedawna bardzo popularne były szalunki z desek, które teraz zostały zastąpione nowoczesnymi systemami, znacznie łatwiejszymi w montażu i tańszymi. Systemy szalunkowe można kupić albo wynająć.

Kiedy wynajmowanie szalunków jest najbardziej opłacalne?

Wypożyczalnia szalunków jest świetnym rozwiązaniem szczególnie dla firm budowlanych, które realizują różnorodne projekty, ale prace związane z szalowaniem wykonują sporadycznie. Stała współpraca z firmą specjalizującą się w wynajmowaniu tych elementów, może się wiązać z atrakcyjnymi rabatami i zniżkami, a także z profesjonalną pomocą w montażu i doborze odpowiednich szalunków do wymagań danej inwestycji. Z wypożyczalni szalunków mogą także skorzystać osoby prywatne, które jednorazowo i samodzielnie wykonują remont czy inne prace budowlane. Jeżeli jednak dana firma specjalizuje się właśnie w wykonywaniu wykopów, konstrukcji betonowych i fundamentów, zamiast wybierać szalunki na wynajem lepiej jest zakupić własne.

Zalety wypożyczania szalunków

Wynajmem szalunków zajmuje się wiele firm działających na rynku. Dzięki ich profesjonalnemu podejściu można mieć pewność, że system szalunkowy będzie odpowiednio dobrany do rodzaju i charakteru wykonywanej inwestycji budowlanej. W tym przypadku zasadniczo nie występuje również ryzyko, że szalunki będą niekompletne i uszkodzone lub konieczne będzie wykorzystanie dodatkowego sprzętu i urządzeń.

Szalunki na wynajem oferowane przez renomowane wypożyczalnie są wykonywane z materiałów najwyższej jakości, dlatego zapewniają komfortową, bezpieczną i szybką pracę na placu budowy. Ponadto wynajęte szalunki zazwyczaj spełniają wszelki normy i standardy wytrzymałościowe czy odpornościowe. Warto także wspomnieć, że wynajem szalunków umożliwia wybór lżejszych systemów, które można zamontować ręcznie.

Na co zwrócić uwagę wynajmując szalunki?

Mimo że firmy zajmujące się wypożyczaniem szalunków zwykle świadczą usługi na najwyższym poziomie, warto sprawdzić, czy konstrukcje były przechowywane i konserwowane w odpowiedni sposób. Kolejną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę, jest upewnienie się, czy dana wypożyczalnia posiada w swoim asortymencie szalunki dostosowane do naszych wymagań. Aby prace budowlane przebiegały bezpiecznie i sprawnie nie można stosować rozwiązań prowizorycznych. W przypadku wynajmu szalunków istotna jest też cena. Decydując się na konkretną ofertę, warto wziąć pod uwagę dzienny koszt wynajmu szalunków i wszelkie dodatkowe opłaty, takie jak kaucja czy koszty związane z zabezpieczeniem przed ewentualnymi uszkodzeniami. Dodatkowo warto zadbać także o atrakcyjną ofertę finansową związaną z przewozem systemów szalunkowych, ich profesjonalnym montażem i usunięciem po skończonej pracy. Przed dokonaniem wpłat i podpisaniem odbioru, powinno się dokładnie sprawdzić techniczny stan produktów i ich zgodność z zapewnieniami firmy. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na to, czy wszelkie koszty związane z wynajęciem nie przewyższają ewentualnych kosztów zakupu szalunków.

Szalunki to element niezbędny na każdym placu budowy. Bardzo ciekawym rozwiązaniem jest ich wynajęcie na określony czas. W takim przypadku należy dokładnie przeanalizować oferty dostępne na rynku i wybrać najbardziej atrakcyjną alternatywę.