Dlaczego warto zainwestowac w modul stykow pomocniczych

Aby odpowiedzieć na pytanie, dlaczego warto zainwestować w moduł styków pomocniczych należy wyjaśnić, czym takim moduł jest i jakie zalety posiada. Jest to element stosowany do realizacji takich zadań, jak: regulacja pracy urządzenia, zarządzanie pracą grupy urządzeń elektrycznych, zabezpieczanie urządzeń przed uszkodzeniem, informowanie użytkownika o stanie pracy urządzenia oraz stosowanie odpowiedniego rodzaju blokad, dzięki którym nie dochodzi do błędów w działaniu urządzenia. Moduł styków pomocniczych ma za zadanie pełnienie roli przekaźników pomocniczych. Urządzenia tego typu zastępują styki urządzenia o mniejszej obciążalności. Dzięki obudowie jednomodułowej zajmującej mało miejsca znacznie łatwiej jest umieścić to urządzenie obok innych aparatów w szafce rozdzielczej.

Jakie są zalety modułu styków pomocniczych?

Moduły styków pomocniczych mają prostą budowę, są łatwe w obsłudze – zarówno podczas uruchamiania, jak i sterowania. Jedną z zalet modułu styków pomocniczych jest gwarantowane podczas jego użytkowania bezpieczeństwo. Wynika ono z budowy urządzenia. Odpowiednia konstrukcja zapewnia galwaniczne rozdzielenie między obwodem sterowania a załączanym odbiornikiem. Łącząc aparaty elektroniczne z tradycyjnymi łącznikami, do których zaliczamy np. styczniki, uzyskujemy możliwość bardziej rozszerzonego zastosowania. Wykorzystanie znajdą w: układach sterowników swobodnie programowalnych (PLC), przekaźnikach czasowych, podzespołach sprzęgających.

Użytkownicy modułów styków pomocniczych mogą liczyć na ich skuteczność i niezawodność, ponieważ poszczególne wyjściowe styki są galwanicznie odseparowane od wejścia sterującego. Urządzenia te działają niezawodnie zarówno w niskich, jak i wysokich temperaturach. Umieszczenie mechanizmu działania w jednym module ułatwia natomiast instalację w wybranym miejscu, a dzięki obudowie wykonanej z tworzywa samogasnącego, zwiększone jest bezpieczeństwo działania modułu styków pomocniczych, które nie stwarza zagrożenia pożarowego.

Podsumowując, warto zainwestować w moduł styków pomocniczych, jeśli tylko chcemy, by nasze urządzenia znaczenie dłużej działały niezawodnie i były odpowiednio zabezpieczone.

Inspirowane: Pollin.pl – przekaźnik czasowy