Aby cieszyć się najwyższą jakością powietrza oraz długoletnią wydajnością klimatyzatora, warto zapoznać się z szeroką ofertą klimatyzatorów Toshiba, wśród których znajdziemy najwyższej jakości modele MIRAI.

Toshiba MIRAI – klimatyzacja dla Twojego mieszkania

Instalacja klimatyzatora w mieszkaniu w znacznym stopniu przyczynia się do poprawy komfortu i jakości życia. Montaż klimatyzacji zaleca się przede wszystkim w salonach bądź jadalniach oraz w sypialniach. W mieszkaniach z reguły stosowany jest jeden z dwóch systemów klimatyzacji: split oraz multi-split. Klimatyzację split cechuje posiadanie jednego klimatyzatora wewnętrznego oraz agregatu zewnętrznego. Z kolei klimatyzacja multi-split zbudowana jest z kilku klimatyzatorów wewnętrznych i agregatu. Pozwala to na idealne dopasowanie systemu klimatyzacji do dowolnego mieszkania, domu czy obiektu o charakterze publicznym. Co więcej, utrzymanie odpowiedniego klimatu w całej przestrzeni lokalu zależne jest właśnie od liczby jednostek wewnętrznych klimatyzatora.

Toshiba posiada w swojej ofercie szeroki wybór klimatyzatorów, również tych dedykowanych lokalom mieszkalnym. Wśród dostępnych rozwiązań proponuje urządzenia posiadające od 1 do 5 jednostek wewnętrznych, które doskonale sprawdzą się w każdym mieszkaniu. Szeroka oferta klimatyzatorów ściennych zawiera najbardziej popularne rozwiązania Toshiba w tym zakresie, wśród których znajdziemy modele typu MIRAI.

Klimatyzator ścienny MIRAI stanowi niezwykle wygodne rozwiązanie do mieszkania. Dostępne są w układach split, jak i multi-split. Oprócz dotychczas stosowanego czynnika chłodniczego R410, w urządzeniu wykorzystano także czynnik chłodniczy R32, który w znikomym stopniu oddziałuje na pogłębianie się globalnego efektu cieplarnianego.

Funkcje klimatyzatora Toshiba MIRAI

Klimatyzator z serii Toshiba MIRAI cechuje niezwykle intuicyjne oraz wygodne sterowanie pracą urządzenia. O najwyższy poziom komfortu użytkowania zadbano poprzez montaż sterownika na podczerwień, dzięki któremu klimatyzator nie tylko zapewnia użytkownikowi podstawowe funkcje, ale także posiada tryb Hi Power. W ten sposób uzyskujemy zwiększoną wydajność pracy, a co za tym idzie, szybki czas uzyskania wymaganej temperatury. Urządzenie oferuje także tryb Eko, który pozwala na znaczną redukcję zużywanej energii nawet o 25%. Sterowanie w trybie 2D umożliwia z kolei kontrolę kierunku nawiewu. Tryb automatyczny pozwala na regulację położenia żaluzji poziomych,  natomiast ręcznie możemy regulować położenie żaluzji pionowych.

Wśród dodatkowych opcji urządzenia znajdziemy program tygodniowy (RB-RXS30-E) oraz wygodną kontrolę systemu poprzez Wi-Fi, która wykorzystuje aplikację INTESIS Home. Kontrola systemu może odbywać się także za pomocą SMS. Klimatyzatory z serii MIRAIfabrycznie napełniane czynnikiem chłodniczym w ilości, która wystarcza do obsługi 15m orurowania. Dzięki temu nie ma konieczności uzupełniania czynnika chłodniczego R32 w momencie uruchamiania systemu. Jedynym wyjątkiem jest tutaj klimatyzator MIRAI RAS-16BKVG-E.

Zalety klimatyzatora Toshiba MIRAI

Niewątpliwą zaletą klimatyzatora Toshiba MIRAI jest bardzo niska moc akustyczna wynosząca 18dB, która zapewnia niewiarygodnie dyskretną pracę. Urządzenie cechuje się także niskim poborem energii elektrycznej. Posiada klasę energetyczną A+ nie tylko dla funkcji chłodzenia, ale także grzania. Doskonale sprawdza się w zakresie temperatur od -15oC do +46oC. Wyjątkowa efektywność pracy oraz wysoka energooszczędność urządzenia wynika z zastosowania technologii hybrydowego inwertera DC zintegrowanego z rotacyjną sprężarką Toshiba. Modele MIRAI zapewniają wydajność chłodniczą w przedziale 1,5kW – 6,5kW oraz wydajność grzewczą w przedziale 2,0kW – 7,0kW. Również sezonowe współczynniki wydajności dla chłodzenia (SEER od 5,6 do 6,2) oraz dla grzania (SCOP od 4,0 do 4,2) decydują o najwyższej klasie tego typu urządzeń.

Model Toshiba MIRAI został także wyposażony w tryb samooczyszczania, dzięki któremu wilgoć w systemie jest zredukowana do minimum. Gwarantuje to najwyższą jakość powietrza oraz wieloletnią wydajność urządzenia.

Źródło: Clima Polska – klimatyzatory Warszawa, klimatyzatory Toshiba