doradca kredytowy

Każdy, kto zastanawia się nad zaciągnięciem dużego kredytu bankowego, powinien zastanowić się nad skorzystaniem z usług doświadczonego doradcy finansowego. Jest to specjalista, który pośredniczy pomiędzy klientem a bankiem lub inną instytucję finansową udzielającą pożyczki.

Na polskim rynku można zaobserwować bardzo duży wzrost zainteresowaniem usług eksperta finansowego, ponieważ banki regularnie zmieniają swoje oferty oraz wprowadzają nowe procedury. Wielu początkujących konsumentów nie posiada odpowiedniej wiedzy oraz czasu, aby samodzielnie przeglądać różnego rodzaju oferty kredytowe, dlatego decydują się na pomoc doradcy, który przeprowadzi ich przez cały proces ubiegania się o finansowanie.

Czym się zajmuje doradca kredytowy?

Doświadczony fachowiec zajmujący się kredytami podczas pierwszej rozmowy z klientem, dokładnie zapoznaje się z jego potrzebami oraz możliwościami zarobkowymi. Na tej podstawie przygotuje najlepsze dostępne oferty na rynku i przedstawi wszystkie wymagania dotyczące zaciągnięcia takiego kredytu.

Doradca kredytowy na podstawie zebranych informacji dokonana wstępnej zdolności kredytowej konsumenta oraz pomoże w przygotowaniu niezbędnych dokumentów do złożenia wniosku o pożyczkę w banku.

Ekspert od finansów może również pomóc kredytobiorcy wyczyścić negatywne wpisy w historii BIK oraz poprawić, a nawet zwiększyć jego zdolność kredytową. W ten sposób szanse na uzyskanie niezbędnego finansowania będą znacznie większe.

W czym może pomóc doradca kredytowy?

Głównym zadaniem doradcy kredytowego jest znalezienie najkorzystniejszego kredytu dla swojego klienta. Warto korzystać z jego pomocy zawsze, gdy posiadamy niewielką wiedzę na temat produktów finansowych, chcemy znaleźć najlepszą ofertę, nie wiemy jak przygotować wszystkie formalności dotyczące kredytu oraz w sytuacji, gdy nie rozumiemy skomplikowanych zapisów w umowie i potrzebujemy, żeby ktoś nam to wyjaśnił.

Dokumenty, które trzeba przygotować do spotkania z doradcą kredytowym to:

  • dowód osobisty,
  • umowa o pracę,
  • PIT za poprzedni rok,
  • dane dotyczące prowadzonej działalności gospodarczej, jeśli ubiegamy się o kredyt na firmę.

Jakie są największe korzyści ze współpracy z doradcą finansowym?

Każdy doświadczony pracownik firmy doradztwa finansowego, zanim zdecyduje się na jakiekolwiek krok, powinien dokładnie przeanalizować sytuację materialną swojego klienta. Dlatego osoba taka musi charakteryzować się cierpliwością oraz wytrwałością.

Największe korzyści, jakie osiągamy, gdy decydujemy się na korzystanie z usług sprawdzonego eksperta finansowego to:

  • oszczędność czasu,
  • pomoc kompetentnej osoby,
  • oferty i produkty dopasowane indywidualnie do klienta,
  • znalezienie najkorzystniejszego rozwiązania,
  • pomoc w wyjaśnieniu niezrozumiałych zapisów.

Decydując się na współpracę ze specjalistą od finansów, możemy liczyć nie tylko na pomoc podczas poszukiwania kredytów, ale również w przygotowywaniu dokumentów oraz podczas trwania całego procesu i negocjacji z bankami. Dodatkowo doradca kredytowy pomaga również swojemu klientowi przez cały proces spłacania pożyczki oraz w trudnych sytuacjach, gdy np. utracimy pracę i nie mamy z czego spłacać rat kredytu.