Pandemia pokrzyżowała plany wielu przedsiębiorcom. W obawie przed dalszym rozprzestrzenianiem się zakażań znaczna ich część zdecydowała się na pozostanie w domach. Jeśli do tej pory na własną rękę transportowałeś utarg do banku lub pomiędzy filiami i kontrahentami firmy, w obecnej sytuacji zdaj się na specjalistów, którzy zrobią to za Ciebie. Jak bezpiecznie przewozić gotówkę w czasach pandemii?

Transport gotówki w dobie pandemii

Zlecenie transportu firmowych pieniędzy zewnętrznemu podmiotowi to wygodny i bezpieczny sposób pozwalający dostarczyć gotówkę do wybranych miejsc bez kontaktu z wieloma osobami. W dobie pandemii takie działanie jest o tyle wskazane, iż pozwala ograniczyć rozprzestrzenianie się ewentualnych zakażań.

O zdecydowane zmniejszenie kontaktów międzyludzkich apeluje i polskie Ministerstwo Zdrowia, i WHO (Światowa Organizacja Zdrowia). Pozostanie w domach to zatem najlepsze, co możemy zrobić w obecnej sytuacji. Dlatego transport firmowych pieniędzy warto zlecić wyspecjalizowanemu w cash handlingu podmiotowi, takiemu jak CHL Holding, który w profesjonalny sposób zajmie się gotówką i dostarczy ją za Ciebie we wskazane miejsce.

Inkaso, czyli jak ograniczyć kontakt do minimum

W dobie pandemii zamiast tradycyjnego konwojowania pieniędzy, które najczęściej odbywa się w asyście zleceniodawcy lub upoważnionego przez niego pracownika, warto zdecydować się na inkaso. To prostsza forma ochrony przesyłki, gdzie w konwoju nie bierze udziału ani zleceniodawca, ani żaden pracownik.

W przypadku inkaso pieniądze odbierane są przez firmę zewnętrzną za pokwitowaniem w miejscu wskazanym przez zleceniodawcę, a następnie bezzwłocznie transportowane i przekazywane przez konwojentów do określonego punktu, np. siedziby przedsiębiorstwa, banku czy też sortowni. To metoda przekazywania pieniędzy, która gwarantuje nie tylko bezpieczeństwo, ale i wygodę. Nic więc dziwnego, że jest często wykorzystywana przez różne podmioty gospodarcze, w tym:

  •       hurtownie,
  •       stacje paliw,
  •       sieci handlowe i usługowe,
  •       pojedyncze punkty przyjmujące płatność gotówką.

Dlaczego warto skorzystać z usług firmy z branży cash handlingu?

Niezależnie od sytuacji epidemicznej w kraju transport gotówki zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem. Dlatego zastosowanie odpowiednich środków ostrożności jest wskazane nie tylko w dobie pandemii. Zwłaszcza gdy ilość pieniędzy jest znaczna, należy zadbać o to, w jaki sposób są one przewożone. Korzystanie z usług profesjonalnej firmy z branży cash holdingu to rozsądne rozwiązanie, które pozwala zapewnić gotówce należytą ochronę.

W przedsiębiorstwach tego typu zatrudnieni są bowiem najwyższej klasy specjaliści, którzy dysponują nie tylko odpowiednim sprzętem, takim jak kamizelki kuloodporne, hełmy czy też środki łączności radiowej, ale i ekspercką wiedzą oraz bogatym doświadczeniem. Dzięki temu są w stanie przewidzieć potencjalne zagrożenia i im zapobiegać.

Profesjonalne firmy zajmujące się konwojowaniem gotówki i inkaso wykorzystują specjalistyczną flotą transportową, która spełnia wszelkie atesty bezpieczeństwa. Dodatkowo pojazdy te są wyposażone w system lokalizacji GPS, który nie tylko pozwala na bieżąco śledzić trasę przejazdu auta, ale w razie kradzieży wskaże, gdzie kieruje się samochód.

Co więcej, przedsiębiorstwa świadczące usługi transportu gotówki ubezpieczają się na wypadek rabunku lub utraty pieniędzy. Taka polisa stanowi dodatkowe zabezpieczenie przekazywanych środków.

Jak rozpoznać rzetelną firmę?

Zanim jednak powierzy się tak odpowiedzialne zadanie konkretnemu podmiotowi z branży cash handlingu, należy sprawdzić jego referencje oraz zaplecze techniczne. CHL Holding to lider obrotu gotówką na rynku polskim. Dzięki wykwalifikowanej kadrze, nowoczesnej flocie bankowozów oraz rozbudowanej sieci sortowni świadczy usługi na najwyższym poziomie.

To rzetelny i solidny partner, który w kompleksowy sposób zajmuje się obsługą i transportem gotówki, a także obsługą samoobsługowych urządzeń kasjerskich, takich jak wpłatomaty. Lata funkcjonowania na rynku, bogate doświadczenie i szereg zdobytych certyfikatów jakości potwierdzają, że jest to marka, której można zaufać.

Źródło: CHL Holding – konwój pieniędzy