zdrowe slodycze dla dzieci

Dzień Dziecka to ten jeden dzień w roku, gdzie nikt dzieciom nie zabroni kilku łakoci. I słusznie, bo każdy zasługuje na odrobinę czegoś słodkiego z okazji jego święta. Warto jednak się zastanowić dokładnie nad tym, co chcemy kupić, bo czekolada czekoladzie nierówna, a skład jednego cukierka potrafi różnić się od drugiego.

Zdrowe słodycze – czy istnieją?

Na to pytanie nie da się odpowiedzieć inaczej niż – zależy ile się zje. Jak wiadomo wszystko w umiarze jest tolerowane, a czasem nawet przynosi pozytywny efekt. Tak samo sprawa wygląda w kwestii słodyczy. Cukierki, lizaki czy żelki składają się głównie z cukru, (chociaż można spotkać się z produktami wzbogacanymi w niektóre witaminy). Ciastka i torty to mnóstwo kalorii w formie cukru i tłuszczów, najczęściej tych nasyconych oraz trans, które negatywnie wpływają na nasze zdrowie. Mimo, że można zjeść odrobinę jednego czy drugiego to zdecydowanie lepiej skusić się na zdrowszą alternatywę, np.: naturalną czekoladę.

Magia czekolady

Znaleźć człowieka, który czekolady nie lubi, graniczy z cudem. Wiele smaków, mnogość dodatków i przeróżne formy, w jakich jest podawana sprawia że czekoladowe upominki są jednymi z najbardziej popularnych. Na szczęście oprócz tego, że jest pyszna, czekolada zawiera szereg bardzo pożytecznych składników. Magnez, potas, wapń, mangan czy miedź to tylko część z wartościowych dla naszego organizmu składników mineralnych. Szereg związków organicznych, w tym między innymi antocyjany, przyczyniają się do poprawy naszego nastroju, obniżenia ciśnienia tętniczego krwi oraz usuwania szkodliwych wolnych rodników. Gorzka czekolada ma dodatkowo niski indeks glikemiczny, czyli wolno podnosi poziom glukozy we krwi, co czyni ją doskonałym wyborem dla cukrzyków. Najwięcej pozytywnego działania ma naturalna czekolada wysokiej jakości – ta nie zawiera kwasów tłuszczowych trans. Zestawy ONE BITE Octo Chocolate będą idealnym czekoladowym prezentem na Dzień Dziecka. Wysoka zawartość kakao i zdrowe dodatki w postaci orzechów czy suszonych owoców składają się na prawdziwie zdrowe słodycze.

Jak już o orzechach wspomniano…

Witaminy z grupy B, witamina E i wielonienasycone kwasy tłuszczowe (bardzo ważny budulec w mózgu)  to zaledwie część pozytywnie wpływających na zdrowie składników, które zawierają w sobie orzechy. Poza tym znajdziemy tu też długą listę składników mineralnych jak magnez, cynk, fosfor, potas i selen. Orzechy to również znakomite źródło białka. A ponieważ mamy ich wiele rodzajów: laskowe, włoskie, migdały, nerkowca itd., każdy może wybrać swoje ulubione. Jeśli komuś jednak same orzechy wydają się mało „prezentowe” to można je kupić oblane czekoladą. Połączenie idealne. Zestawy orzechów w różnych rodzajach czekolady naturalnej dostępne w Octo Chocolate zawierają właśnie takie połączenia.

Każdy wie, że owoce to najlepsze źródło wielu witamin, w tym witaminy C – niezbędnej dla dobrej jakości skóry i dziąseł oraz wysokiej odporności organizmu. A suszone owoce zawierają dokładnie to, co świeże, oczywiście oprócz wody. Tak więc będą wspaniałym dodatkiem do każdego czekoladowego prezentu. Przykładowo: figi nadziewane kremem czekoladowo-orzechowym w ciemnej czekoladzie Naturalnie, bez czekolady suszone owoce też będą fantastycznie smakowały.

Czyli jednak istnieją!

Jak widać jest szereg produktów słodkich, smacznych i do tego wykazujących pozytywne działanie na organizm. Właśnie takie słodycze – naturalna czekolada, orzechy i suszone owoce mogą być trafionym prezentem z okazji Dnia Dziecka.