Impreza integracyjna wiosna Postaw na paintball

Nie od dziś wiadomo, że sukces oraz udana współpraca w grupie pracowniczej zależą m.in. od tego jakie relacje panują pomiędzy poszczególnymi członkami zespołu. Każdemu zależy na tym, aby pracować w przyjaznej i koleżeńskiej atmosferze, w której komunikacja oraz współpraca przebiegają sprawnie. Doskonałym pomysłem na poprawę wzajemnych relacji pomiędzy pracownikami tej samej firmy jest zorganizowanie dla nich imprezy integracyjnej.

Dlaczego warto organizować wyjścia integracyjne?

Wyjścia integracyjne pozwalają członkom zespołu pracowniczego nie tylko lepiej poznać się prywatnie oraz spędzić czas we wzajemnym towarzystwie, ale także popracować nad właściwą komunikacją oraz współpracą w obrębie grupy. Warto zatem dobrze przemyśleć formę, w jakiej taka integracja zespołu pracowników ma się odbyć. Wspólne wyjścia do pubu lub restauracji bywają często nudne oraz sztywne, a pracownicy nierzadko odbierają je nie jako świetną zabawę, lecz przykry obowiązek, którego muszą dopełnić, żeby nie urazić swojego szefostwa.

Chcąc uniknąć tego typu sytuacji ,warto dobrze zaplanować oraz dokładnie przemyśleć to, jaką formę przybierze organizowana przez nas impreza integracyjna. Doskonałą alternatywą na tego typu wydarzenie w sezonie wiosennym lub letnim są wszelkiego rodzaju rozgrywki zespołowe, które pozwolą uczestnikom popracować nad współpracą w zespole oraz poczuć smak zdrowej  rywalizacji, a przy tym doskonale się bawić.

Wiosną postaw na paintball

Od kilku lat popularną formą organizowania nietuzinkowych oraz niezwykle udanych imprez integracyjnych w sezonie wiosenno-letnim są rozgrywki paintballowe. W skrócie zabawa ta polega na pozorowaniu walki pomiędzy dwoma przeciwstawnymi drużynami oraz ostrzeliwaniu drużyny przeciwnika za pomocą specjalnych karabinów pneumatycznych z nabojami wypełnionymi zwykle kolorowymi barwnikami.

Osoba, która została trafiona, przegrywa i odpada z rozgrywek. Walkę wygrywa ta drużyna, której zawodnicy najdłużej utrzymają się na polu bitwy. Należy pamiętać o odpowiednim stroju do gry – w postaci kombinezonu oraz maski ochronnej, nieograniczającej zawodnikom widoczności – przy jednoczesnym zapewnieniu ochrony okolicy głowy oraz oczu przed bolesnym trafieniem.

Paintball możemy zorganizować zarówno na otwartej przestrzeni, na przykład w lesie, jak i w specjalnie do tego celu przeznaczonych oraz przystosowanych obiektach sportowych ze sztucznymi przeszkodami. Wszystko tak naprawdę zależy od preferencji oraz oczekiwań uczestników, a także od pory roku. Ponadto ten rodzaj rozgrywek zespołowych doskonale spełnia wszelkie niezbędne normy i zasady bezpieczeństwa, a uczestnicy są dodatkowo odpowiednio poinstruowani oraz przeszkoleni przez wykwalifikowanych instruktorów oraz trenerów – bezpośrednio przed przystąpieniem do zabawy.

Najskuteczniejsza z metod integracji zespołów 

Rozgrywki paintballowe stwarzają uczestnikom nie tylko możliwość aktywnego wypoczynku. Dostarczą także niezapomnianych emocji oraz poczucia zdrowej rywalizacji. Uczą myślenia strategicznego oraz szybkiej zdolności podejmowania decyzji. Wizja zwycięstwa motywuje graczy do osiągania jak najlepszych wyników, a sama gra zapewnia odpowiedni poziom adrenaliny. To także idealny trening współpracy zespołowej.

Pojedynek paintballowy może stać się zarówno główną atrakcją imprezy integracyjnej, jak i stanowić idealne urozmaicenie dłuższego, na przykład weekendowego wyjazdu, podczas którego uczestnicy będą mogli liczyć na więcej niezapomnianych atrakcji.