pamiatki dla dziecka zakopane

Sezon wakacyjny dotarł do nas w pełni, a więc większość Polaków nareszcie wybiera się na długo wyczekiwane urlopy. Niezmienną popularnością wśród podróżników cieszy się Zakopane. Jest to miasto, w którym turystom zdecydowanie nie brakuje atrakcji czy miejsc noclegowych. Wątpliwości mogą jednak pojawiać się przy zakupie pamiątek z wyjazdu – gdzie można znaleźć te najpiękniejsze? Co zrobić, aby nie przepłacać? Sprawa komplikuje się szczególnie wtedy, kiedy myślimy o czymś dla dziecka.

Pamiątki dla osoby dorosłej a pamiątki dla dziecka – różnice

Jako dorośli przywykliśmy do tego, że gdy sprawiamy prezent drugiej dorosłej osobie, często jest on bardzo praktyczny. O ile taki układ pasuje obdarowywanej osobie – wspaniale.

Nie od dziś jednak wiadomo, że dzieci postrzegają świat zupełnie inaczej niż dorośli. Chociaż każdy z nas był kiedyś maluchem, w wirze codziennych obowiązków łatwo jest o tym zapomnieć. Mimo naszych najszczerszych intencji zdarza się, że dzieci reagują na otrzymaną pamiątkę inaczej, niż byśmy sobie tego życzyli. Przy wybieraniu podarunku przeznaczonego dla malucha, warto wziąć pod uwagę jego wiek i zainteresowania.

Jak nie przepłacić za pamiątki w takim mieście jak Zakopane?

W miejscowościach typowo turystycznych znalezienie atrakcji, restauracji lub stoiska z pamiątkami oferujących przystępne cenowo usługi lub towary to nie lada wyzwanie. Stragany aż uginają się od pięknych ozdób, zabawek i innych gadżetów, które kuszą oczy naszych pociech. Urlopy są jednak wystarczająco kosztowne, więc wiele osób szuka sposobów na to, aby nie płacić ogromnych pieniędzy za pamiątki.

Z pomocą przychodzą wtedy sklepy sieciowe. Cena produktów oferowanych przez takie sklepy zazwyczaj pozostaje niezmienna, niezależnie od miasta w Polsce, w jakim dokonujemy zakupów stacjonarnych.

Centrum Handlowe Krupówki – polecane miejsce na zakup upominków

Najwięcej sklepów należących do większych sieci znajdziemy oczywiście w różnego rodzaju galeriach czy centrach handlowych. Znamy je jednak ze swoich rodzinnych miast. Po co więc przeznaczać czas na eksplorowanie kolejnego budynku galerii, który nie różni się od tego, który mam w swoim mieście?

Centrum Handlowe Krupówki 40 to miejsce niepowtarzalne, jedyne w swoim rodzaju. Nowoczesny budynek wyróżnia się na tle okolicznej architektury. Sprzed wejścia do galerii rozpościera się piękny widok na Tatry.

Wnętrze budynku również nie należy do pospolitych – w różnych częściach tego centrum handlowego można podziwiać prawdziwie góralski wystrój. Wszechobecne drewno, szczegółowe zdobienia, przytulne oświetlenie oraz elementy zwierzęce to tylko niektóre z tych wyjątkowych cech Centrum Handlowego Krupówki. Nawet samo zapoznanie się z wyglądem wnętrz jest ciekawym przeżyciem.

Jeśli dziecko przebywa z nami na wakacjach, warto zadbać o pamiątkowe zdjęcia przy najpiękniejszych elementach wystroju galerii Krupówki. Jeśli natomiast chcemy kupić coś materialnego, warto zajrzeć do któregoś ze sklepów i tam wybrać coś ciekawego, dopasowanego do zainteresowań i upodobań naszej pociechy. Może to być zarówno element odzieży kojarzący się z Zakopanem, jak i książka lub inny gadżet.

W wypadku, jeśli chcesz postawić na czas spędzony z dzieckiem, warto odwiedzić Be Happy Museum – jest to miejsce, w którym po uprzednim zakupie biletów można zrealizować sesję zdjęciową dla swojej rodziny. Istotna jest tu szczególnie niecodzienna scenografia i kolorowe rekwizyty, które niewątpliwie przypadną do gustu niejednemu dziecku.

Pamiątki dla dziecka w Zakopanem – podsumowanie

Jak widać, Zakopane obfituje w różnego rodzaju usługi i produkty, także te kierowane do dzieci. Pamiętaj jednak, że nie musisz wydawać kroci, aby zapewnić maluchowi niezapomnianą pamiątkę z wakacji.