tort na zamowienie

Przygotowujesz przyjęcie dla seniora? Smaczny tort to podstawa każdego jubileuszu i wydarzenia. Zadbaj o jego odpowiednią formę i dekorację, aby był prawdziwą ozdobą uroczystości. Warto jednak dokładnie przemyśleć kompozycję smaków. Doskonale sprawdzą się tu klasyki, znane i lubiane przez większość osób. Sprawdź jak wybrać tort na przyjęcie dla seniora.

Tort dla seniora – jak smak wybrać?

Jeżeli czeka Cię organizacja imprezy dla babci, dziadka lub innej starszej osoby, postaraj się zadbać odpowiednio o kubki smakowe wszystkich gości. Choć w ofertach cukierniczych znajdziesz mnóstwo eksperymentalnych smaków, pamiętaj, że seniorzy nie zawsze lubią nowości w kuchni. Zamawiając tort dla seniora warto wybrać coś ze znanych i sprawdzonych pozycji smakowych. Pozwoli to uniknąć rozczarowania i niechęci do wypieku u jubilata. Również zaproszeni goście będą zadowoleni z uniwersalnego smaku – pamiętaj, że nie każdy lubi eksperymenty w kuchni.

Jakie smaki sprawdzą się w torcie dla seniora? Na pewno klasyczne: śmietankowe, czekoladowe lub waniliowe. Jeżeli chcesz przełamać słodycz tortu możesz zdecydować się na tort o dwóch smakach, na przykład z warstwą kremu truskawkowego. Dobrym pomysłem jest tort z bitą śmietaną i owocami, które nadadzą lekkości waszemu wypiekowi, a przy tym będą znakomitą ozdobą.

Gdzie kupić tort?

Jeżeli szukasz tortu na specjalną okazję, np. jubileusz lub rodzinną uroczystość warto zakupić tort w sprawdzonym i polecanym miejscu. Kupując tort na zamówienie masz pewność, że wyjdzie dokładnie taki jak sobie wymarzysz. Ostatnie chwile przed urodzinami lub imprezą nie zawsze są dobrym czasem na cukiernicze eksperymenty. Jeżeli nie czujesz się pewnie w dekoracyjnych wypiekach oddaj sprawę w ręce profesjonalistów. Kupując tort na zamówienie możesz ustalić indywidualne ozdoby, styl i wzornictwo wypieku oraz oczywiście jego smak.

Ozdoby na torcie

Czy tort dla seniora można ozdobić? Oczywiście, że tak. Dekoracja tortu nada mu specjalnego efektu i walorów estetycznych. Zastanów się jednak nad wyborem dekoracji i ozdób. Uzgodnij z cukiernikiem z jakich produktów zostaną wykonane dekoracje. Możesz wybrać symboliczny napis lub ozdoby z masy cukrowej. Unikaj twardych i niejadalnych dodatków, w formie perełek lub koralików. W zamian tego warto wybrać tort z bitą śmietaną, na który zostaną ułożone świeże owoce, w postaci truskawek, jagód lub malin. Pamiętaj także o powadze uroczystości i jubilata, mając na uwadze okoliczności wydarzenia. Postaw na klasyczne dekoracje i zdobienia oraz stonowane kolory. Jeżeli jednak okazja na to pozwala możesz pozwolić sobie na odrobinę luzu i zamówić na torcie wesoły napis lub zabawną ozdobę. Pamiętaj, że tort dla seniora ma sprawić radość przede wszystkim jubilatowi.