porzadek w mieszkaniu

Higiena wszelkich pomieszczeń wiąże się z ciągłym sprzątaniem. Ta czynność staje się szczególnie uciążliwa, kiedy preparaty do utrzymania czystości nie przynoszą pożądanych efektów, a w zamian dostarczają więcej pracy powodując frustracje i zdenerwowanie. Dlatego warto wyposażyć się w odpowiednie i profesjonalne środki czystości, które cechują się wysoką efektywnością działania.

Mycie podłóg

Konserwacja płaskich powierzchni to najczęstsza czynność wykonywana podczas sprzątania mieszkania bądź miejsc publicznych. Eksploatacja zestawów myjących podłogi sprawia zazwyczaj najwięcej kłopotów. Tanie produkty są przeważnie wykonane z słabych materiałów, co przekłada się na częste wymiany. Z tego powodu generują dodatkowe koszty. Zatem, by uefektywnić, a także uprzyjemnić swoją pracę, lepiej wyposażyć się w profesjonalny sprzęt. Najbardziej polecane są zestawy do mycia podłóg produkowane przez niemiecką firmę Vileda. To wytrzymałe i ergonomiczne produkty, które zostały wyposażone w rozwiązania zapewniające nie tyle szybkie, ale również niezwykle skuteczne efekty pracy.

Mycie kuchni

Kuchnia jest pomieszczeniem, które wymaga największej dbałości o czystość. Szczególnie ta w restauracji. Na blatach często spotykane są różnego rodzaju tłuszcze, a na kuchenkach przypalone pozostałości po różnych płynach. Czyszczenie tych powierzchni często sprawia kłopoty. Zwykły środek czystości nie poradzi sobie z wieloma zabrudzeniami. Najlepiej oceniane są preparaty firmy Cif, która posiada w ofercie całą gamę produktów do czyszczenia kuchni, od silnego środka odtłuszczającego po zwykłe i uniwersalne mleczko do czyszczenia różnych zabrudzeń.

Mycie łazienki

Łazienka to drugie pomieszczenie w domu, wymagające starannej dbałości o higienę. W innym wypadku można łatwo narazić się na oddziaływanie szkodliwych drobnoustrojów czy bakterii. Do efektywnego sprzątania potrzebna jest gama produktów, ponieważ w łazience jest dużo różnorodnych powierzchni. Trzeba więc na pierwszym miejscu zaopatrzyć się w środki do czyszczenia kabiny prysznicowej lub wanny. W obu wypadkach najbardziej uciążliwy jest osad z mydła i kamienia występującego w wodzie. Tutaj najlepiej sprawdzą się produkty firmy Cif, takie jak np. mleczko do czyszczenia z wybielaczem lub specjalistyczny środek do mycia łazienek. Kolejną powierzchnią wymagającą regularnego czyszczenia są lustra, w tym celu najlepiej użyć płynu do mycia szyb. Oprócz środków przydają się także ściereczki przeznaczone do różnych powierzchni, które dodatkowo poprawiają działanie wszystkich płynów.

Dezynfekcja

Utrzymanie odpowiedniego poziomu czystości na długi czas jest możliwe wyłącznie dzięki zabiegom dezynfekującym powierzchnie. Do tego należy używać odpowiednich środków, które zwalczają zabrudzenia zarówno te widoczne jak i te ukryte, w postaci drobnoustrojów. Prawidłowa dezynfekcja pomaga również zachować zdrowie, ponieważ ogranicza dostęp bakterii do organizmu. Środki do dezynfekcji to przede wszystkim płyny antybakteryjne, które mają w składzie alkohol bądź specjalistyczną substancję dezynfekującą.

Prawidłowe utrzymanie czystości w każdym eksploatowanym pomieszczeniu wiąże się z zapotrzebowaniem na wszelkiego rodzaju produkty przeznaczone do sprzątania. Jednak, by efekt był zadowalający, a praca lekka i przyjemna, warto zaopatrzyć się w profesjonalne środki czystości renomowanych i znanych marek.

źródło: magazynczystosci.com – ściereczki do mycia okien