srodek na kamien

Kamień osadzający się na powierzchniach w kuchni czy łazience powoduje, że wyglądają nieestetycznie oraz prędzej ulegają zniszczeniu. Osad jest również siedliskiem dla drobnoustrojów, które negatywnie wpływają na zdrowie. Z kolei kamień w czajniku, na grzałkach i elementach urządzeń elektrycznych, zwiększa zużycie energii. Skutecznym rozwiązaniem problemu osadu jest Clinex Destoner, który usuwa kamień oraz chroni powierzchnie przed ponownym osadem. Jak działa i w jaki sposób go stosować?

Zastosowanie odkamieniacz Clinex Destoner

Twarda woda płynąca w rurach zawiera wysokie stężenie soli magnezu oraz soli wapnia. Wskutek reakcji dochodzi w znacznym stopniu do wytrącenia węglanu wapnia, który zmienia się w nieestetyczny osad na elementach grzewczych, płytkach, umywalkach, itd. Clinex Destoner to skuteczny odkamieniacz, który usuwa osad z różnych powierzchni. Usuwa osad i nie niszczy powierzchni i powłok elementów czyszczonych. Preparat znajduje zastosowanie w odkamienianiu:

 • czajników i grzałek elektrycznych
 • narzędzi, ekspresów do kawy
 • zlewozmywaków, brodzików
 • wszystkie niklowane oraz chromowane powierzchnie, np. krany, wylewki
 • elementy wykonane z miedzi i ze stali
 • zmywarki
 • powierzchnie lakierowane
 • glazura i terakota
 • elementy szklane  i akrylowe

Preparat skutecznie usuwa osad oraz zapobiega jego powstawaniu. Wydłuża żywotność sprzętów i wpływa na prawidłowe działanie, co generuje oszczędności na naprawach i rachunkach za prąd.

W jaki sposób stosować Clinex Destoner?

Clinex Destoner można stosować zarówno do usuwania osadu z kamienia z elementów urządzeń, jak i blatów, podłóg czy ścian. Preparat dostępny w formie koncentratu, z którego należy przygotować roztwór w stężeniu 30-200 ml/1 litr wody. Czas usuwania osadu zależy od stopnia zakamienienia powierzchni danego elementu oraz rodzaju powłoki. Najczęściej mieści się w przedziale 15-30 minut.

 1. Ta przygotowany rozwór wlewamy do urządzenia
 2. Po 15 minutach wylewamy roztwór i płuczemy czystą wodą
 3. Jeśli osad całkowicie nie zniknął, powtarzamy czynność.
 4. W przypadku silnego zakamienienia, nakładamy nierozcieńczony preparat bezpośrednio na czyszczoną powierzchnię.
 5. Przy usuwaniu osadu w zmywarce, stężenie wynosi 30 – 200 ml na 1 litr wody, w zależności od stopnia osadu.
 6. Zalecane są 3 cykle prania ze środkiem odkamieniającym, łącznie z płukaniem.

Osad z kamienia najczęściej powstaje pod wpływem twardej wody, która płynie w rurach. Nie tylko zaburza estetykę, lecz także niszczy powłokę oraz skraca żywotność urządzeń, np. czajników elektrycznych, ekspresów do kawy, itd. Zwiększa także zużycie energii elektrycznej, dlatego warto systematycznie stosować odkamienianie. Clinex Destoner zawiera formułę, która nie tylko usuwa kamień, lecz także chroni powierzchnię przed jego osadzaniem.