Chcesz kupic przeceniony samochod z 2018 r Dlaczego Honda CR-V to najlepszy wybor

Pierwsza część roku to dobry moment, żeby rozejrzeć się za nowym samochodem. W każdym niemal salonie wciąż możemy znaleźć zeszłoroczne modele w bardzo atrakcyjnej cenie. Jednym z najlepszych wyborów może być tutaj Honda CR-V. Dlaczego? CR-V to wyjątkowo udany i bardzo dobrze sprzedający się SUV. Pomimo dużej liczby sprzedanych egzemplarzy do wyboru wciąż mamy dwie wersje silnikowe: 2.0 l i 1,5 l napędzane benzyną bezołowiową.

Praktyczny i wygodny

Model CR-V jako jeden z pierwszych odszedł od wizji terenowego SUV-a. Konstruktorzy Hondy zdecydowali się na duży, komfortowy samochód, który będzie sprawdzał się przede wszystkim na szosach. Trzeba przyznać, że pomysł udało się w pełni zrealizować. Bagażnik w modelu CR-V jest największy w swojej klasie. Dzięki temu czteroosobowa rodzina, jadąc na wakacje, będzie w stanie spakować wszystko to, czego potrzebuje, i to bez zastanawiania się „czy to się zmieści?”. Miejsca w kabinie dla pasażerów i kierowcy na pewno nie zabraknie. Ponadto producent zadbał o to, żeby jazda autostradą nie stała się uciążliwa. Zawieszenie pracuje dokładnie tak, jak powinno, a i wygłuszenie nie pozostawia pola do krytyki.

O nastawieniu na zapewnienie komfortu świadczą też liczne rozwiązania poprawiające ergonomię. Po pierwsze, samochód pełen jest rozmaitych małych schowków, które docenią ci, którzy spędzają w aucie dużo czasu. Utrzymanie porządku staje się dzięki temu dużo łatwiejsze. Z perspektywy kierowcy największym pozytywem, oprócz wygodnego fotela, jest umiejscowienie skrzyni biegów. Nawet przy jeździe miejskiej biegi zmienia się bardzo komfortowo.

Honda CR-V została wyposażona w nowoczesne rozwiązania, będące dziś absolutną koniecznością, jak czujniki parkowania z przodu i z tyłu, elektryczna regulacja i składanie lusterek, ale też mniej popularne, ale równie przydatne systemy, jak czujnik deszczu czy odmrażacz wycieraczek.

Nie brakuje elementów bezpieczeństwa i wspierania kierowcy. Wśród nich znajdziemy system ostrzegania o gwałtownym hamowaniu, wspomagania hamowania w sytuacjach awaryjnych, ABS, asystent pasa ruchu i martwego pola oraz wiele, wiele innych.

Koszty utrzymania

Wszyscy wiemy, że jedno to kupić samochód, a drugie to go utrzymać. Tutaj Honda CR-V znów jest trafnym wyborem, przede wszystkim ze względu na swoją trwałość. Serwis sprowadza się przez wiele lat do wymiany elementów eksploatacyjnych.

Dostępne wersje silnikowe zachowują optymalną równowagę między osiągami. Dla lubiących bardziej dynamiczną jazdę dobrym wyborem będzie wersja 1,5 z turbiną. Rozwija moc do 193 KM ­– jest to szczególnie odczuwalne na autostradzie, gdzie sprawne wyprzedzanie nie sprawia problemu. Warto też pamiętać, że ta wersja wyposażona jest w tryb ECON, która dodatkowo obniża spalanie. Dla fanów silników wolnossących dostępna jest też wersja 2,0 o mocy 155 HM, wystarczającą do codziennej jazdy po mieście.

Dla kogo jest Honda CR-V?

Model ten powstał z myślą przede wszystkim o rodzinach. Dlatego konstruktorzy skupili się przede wszystkim na wygodzie i aspektach praktycznych. Efekty są bezkonkurencyjne w swojej klasie. Bogate wyposażenia sprawia, że użytkowanie tego samochodu staje się jeszcze przyjemniejsze. Jeżeli wybierając samochód, liczy się dla Ciebie przede wszystkim wygoda Twoja i pasażerów, to nie znajdziesz lepszej alternatywy.

Inspirowane: Autowitolin.pl – Honda samochody używane