Mycie podłóg to czynność, którą wykonuje większość ludzi, jednak mało kto dba przy tym o poprawną technikę, która zapewni dłuższy efekt i doskonałą czystość. Co zrobić, by sprzątać jeszcze lepiej? Warto skorzystać ze sprawdzonych porad od ekspertów. Oto 5 praktycznych wskazówek.
Mikrofibra ma wiele zalet
Płaski i duży mop z mikrofibry ułatwia i przyśpiesza zmywanie podłóg. Dlaczego? To materiał stworzony z mieszanki z włókien poliestrowych i nylonowych. Świetnie sprawdza się na małych powierzchniach – w domach, jak i w biurach. Jego zaletą jest chłonność i odporność na uszkodzenia.
Używając mopów z tego materiału, trzeba mieć na uwadze, by nie stosować do niego płynu do płukania tkanin, ponieważ zmniejszy czyszczące właściwości!
Co za dużo to niezdrowo – czyli o używaniu środków czyszczących
Niestety, ogromnym błędem jest używanie zbyt dużej ilości środków czyszczących. Woda z dużą dawką preparatu mocno się pieni, utrudnia płukanie mopa i tworzy brzydkie smugi. Nie można też przesadzić w drugą stronę i myć podłogi samą wodą.
Wymienianie wody w wiadrze – znacznie częściej niż się wydaje
Mop brudzi się po kilku zamoczeniach w wiadrze i choć to rzadko spotykana praktyka – należy wymieniać wodę. Niestety, ale choć może się wydawać to nieopłacalne, inaczej brud przenosi się na kafelki, a zanieczyszczona woda wsiąka w mop. Zamiast utrudniać sobie proces sprzątania, warto zadbać o najwyższą wydajność i mimo wszystko zmienić wodę.
Płytki i fugi muszą być sprzątane regularnie
Częstym wyzwaniem dla ludzi jest utrzymanie płytek w czystości. Tu dobrze sprawdzi się mop płaski, obrotowy czy sznurkowy. Większym problemem są fugi. W ich przypadku ważna jest regularność, ponieważ nie można pozwolić, by brud zbyt długo zalegał na powierzchni.
Osoby, które obawiają się częstej pracy nad sprzątaniem, powinny wiedzieć, że nie trzeba mieć na nią dużych pieniędzy – środki czystości można wykonać na bazie amoniaku lub sody oczyszczonej oraz octu. W przypadku przedsiębiorstw dobrą opcją jest skorzystanie z usług kompleksowego sprzątania biur w Warszawie i innych miastach.
Wyzwania po remoncie – mycie podłogi w ekstremalnych warunkach
Zarówno w firmie, jak i domu mycie podłogi po remoncie czy innym większym zabrudzeniu wymaga odpowiednich działań. Przed rozpoczęciem obowiązkowo trzeba usunąć pyłki i cząstki materiałów. Dzięki temu podczas mycia podłogi nie porysuje się ich i nie uszkodzi warstwy wierzchniej. Ponieważ usuwany kurz moje wzbijać się w powietrze, warto sprzątać od góry do dołu – najpierw ściany i meble, potem podłogę. Dobrze sprawdzi się przy tym mop płaski lub paskowy.
Kompleksowe sprzątanie biur w Warszawie – odpowiedź na wyzwania codziennego sprzątania
Co powierzchnia to inne wyzwania i sprzęt, który warto zastosować, dlatego w przypadku większych lokali, w tym biurowców warto wybrać kompleksowe sprzątanie biur w Warszawie od sprawdzonej i zaufanej firmy, która posiada odpowiednie udogodnienia i wie, jakich technik użyć, by sprzątanie było jak najwydajniejsze!