Apple Watch Series 3 czy Apple Watch Series 4 – poradnik zakupowy

Rynek inteligentnych zegarków, czyli smartwatchy prężnie się rozwija, a jednym z czołowych producentów tych gadżetów jest Apple. W ostatnim czasie na polski rynek trafił najnowszy model smartchwatcha tej marki – Apple Watch Series 4. Czy znacząco różni się on od swojego poprzednika – Apple Watch Series 3? Przekonajmy się!

Apple Watch Series 3 czy Apple Watch Series 4?

Już na pierwszy rzut oka dostrzec można różnicę w wyglądzie obu tych modeli – najnowsza wersja Apple Watch ma bardziej nowoczesny, opływowy kształt. Producenci postawili także na wielkość – zarówno kopert, które zmieniły swoje rozmiary z 38/42 mm do 40/44 mm, jak również samego wyświetlacza OLED Retina z Force Touch. Największy w historii Apple Watch ekran, dzięki technologii LTPO nie wymaga ładowania w ciągu dnia. Szkła obu ekranów są chronione technologią lon-x. Jeśli chodzi o grubość zegarków – ulepszony model ma 10,7 mm, a więc jest cieńszy od swojego poprzednika o 0,7 mm. Zmianie nie uległa również kwestia wodoodporności – oba modele Apple Watch są wodoszczelne do 50 metrów głębokości.

Kolejne cechy wspólne dla obu zegarków to:

  • GPS, GLONASS, Galileo i QZSS,
  • wysokościomierz barometryczny,
  • optyczny czujnik tętna,
  • przyspieszeniomierz,
  • żyroskop,
  • czujnik oświetlenia zewnętrznego,
  • wbudowana bateria litowo-jonowa do wielokrotnego ładowania.

Wszystkie powyższe funkcje, dedykowane głównie sportowcom oraz osobom prowadzącym aktywny tryb życia, gwarantują precyzyjny zapis tętna, przebiegu ćwiczeń, przebytego dystans czy liczby spalonych kalorii. Niezmienne pozostały również bazowe funkcje zegarków, takie jak: odbieranie połączeń, słuchanie muzyki czy udostępnianie treści w mediach społecznościowych.

Co nowego oferuje Apple Watch Series 4?

Wyróżniającą cechą zegarków marki Apple jest system pokrętła Digital Crown. W porównaniu do poprzedniego modelu, w Apple Watch Series 4 znacznemu zmniejszeniu uległa wielkość mechanizmu. Pokrętło wyposażono również w nowe funkcje – można korzystać z zegarka bez zasłaniania ekranu palcem, a podczas jego obracania wyraźnie wyczuwalne są kliknięcia.

Apple Watch Series 4 zyskał również większą pojemność oraz został wyposażony w dwukrotnie szybszy procesor – dwurdzeniowy procesor S3 został zamieniony na 64-bitowy dwurdzeniowy procesor S4.

Najnowszy model Apple Watch wyposażono także w czujnik pracy serca, wykorzystujący impulsy elektryczne. Jest to bardzo rewolucyjne rozwiązanie, gdyż każdy użytkownik zegarka ma stały dostęp do badania EKG. Koleją funkcją związaną z bezpieczeństwem użytkownika jest automatyczne wykrywanie upadku. Jest ona gwarancją, że jeśli nie podniesiemy się po minucie od zarejestrowanego przez Apple Watch upadku, urządzenie wyśle pod wskazany numer alarmowy informację o tym zdarzeniu oraz dane naszej lokalizacji. Ciekawą nowinką jest również usługa Apple Pay, która pozwala na dokonywanie zbliżeniowych płatności za pomocą inteligentnego zegarka.

Warto wiedzieć, że smatwatche objęte są przez producenta roczną gwarancją. Jeżeli problemy w użytkowaniu zegarka wystąpią po okresie gwarancyjnym, najlepiej będzie oddać sprzęt do pogwarancyjnego serwisu Apple.

Apple Watch Series 4 jest godnym następcą Apple Watch Series 3. Nowy model wyposażony został w większy wyświetlacz oraz pamięć, zyskał wydajny procesor oraz szereg ciekawych funkcji, a jego design stał się bardziej nowoczesny. Inteligentny zegarek z pewnością jest nie lada gratką, nie tylko dla aktywnych. Duża eksploatacja tego typu gadżetów może prowadzić do uszkodzenia ekranu, gubienia zasięgu GPS czy problemów z ładowaniem. Jeśli Apple Watch ma już za sobą kilka sezonów, warto skorzystać z usług pogwarancyjnego serwisu Apple.

Inspirowane: applehome.pl – wymiana szybki iphone 6