Ultrabook

Ultrabooki cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Zaawansowane technologie, duża moc obliczeniowa w połączeniu z mobilnością to cechy, które zachęcają do zakupu modeli z wyższej półki cenowej. Przykładem może być tutaj Dell XPS 9700 i7 512GB – doskonały model do pracy biurowej, który dostarczy też rozrywki na najwyższym poziomie.

Design

Pokrywa laptopa, jak i reszta obudowy zostały wykonane z aluminium. Wyświetlacz ma proporcje 16:10, które zapewniają więcej przestrzeni pionowej niż w standardowych proporcjach 16:9. Pokrywa utrzymuje się na solidnie skonstruowanym zawiasie, który sprawia wrażenie ciężkiego. Po otwarciu laptopa ujrzymy podkładkę pod nadgarstki, która została wykonana z włókna węglowego, jest ona bardzo wygodna podczas pisania. Głośniki zostały umieszczone po lewej i prawej stronie klawiatury. Notebook ma po dwa porty Thunderbolt 3 z lewej i prawej strony. Z dostępnych wejść mamy również czytnik kart SD oraz gniazdo słuchawkowe 3,5 mm. Producent w sprzęcie zastosował również czytnik linii papilarnych, który znajduje się w przycisku zasilania.

Wyświetlacz

Matryca WVA zapewniająca podświetlenie 500 nitów daje jasny i wspaniały obraz. Dzięki gamie barw wynoszącej 100% przestrzeni barw RGB i 94% DCI-P3 kolory wyświetlane na ekranie są nasycone, a współczynnik kontrastu 1650:1 doskonale oddaje zarówno najjaśniejsze światła, jak i najciemniejsze ciemności. Wykorzystana technologia Dolby Vision sprawia, że obrazy na ekranie komputera osiągają pełny zakres jasności. Użytkowanie laptopa Dell XPS nie jest uciążliwe dla oczu dzięki zastosowaniu technologii Eyesafe, która przez redukcję niebieskiego światła odciąża wzrok oraz utrzymuje kolory żywymi. Jest to również pierwszy panel, który inteligentnie zarządza zużyciem energii, skutecznie je redukując. Matryca jest chroniona przez odporne na uszkodzenia szkło Corning® Gorilla® Glass. Zastosowana na ekranie powłoka antyrefleksyjna nie odbiera eleganckiego efektu połysku.

Głośniki i mikrofon

Sprzęt audio jest głośny i wyraźny. Zamontowano tu cztery głośniki, które napędza technologia 3D Waves Nx. Zapewnia ona doskonałe odwzorowanie oraz jakość. Przy projektowaniu systemu audio pracował Jack Joseph Puig, który jest zdobywcą wielu nagród Grammy. Mikrofony zostały umieszczone w górnej części urządzenia i zapewniają komfortową rozmowę w odległości do 4 metrów od notebooka.

Kamerka internetowa

Kamerka do wideorozmów ma wysoką rozdzielczość 720p. Jest ona umieszczona nad ekranem. Z pewnością umożliwi ona prowadzenie wideokonferencji na satysfakcjonującym poziomie.

Bateria

Bateria 97 Wh umieszczona w laptopie umożliwia pracę nieprzerwanie przez 9 godzin i 5 minut. Taki wynik stawia notebook Della w czołówce pod względem wytrzymałości baterii w kategorii laptopy biznesowe.

Chłodzenie i kultura pracy

Ciepłe powietrze jest odprowadzane z wnętrza komputera za pomocą dwóch wydajnych wentylatorów. Temperatura pod ciężkim obciążeniem sprzętu wynosi maksymalnie 45,7°C, może ona zostać osiągnięta na środku komputera pomiędzy klawiszami G i H. Touchpad nie podlega nagrzaniu i jego temperatura utrzymuje się w granicach 32.4°C.

Klawiatura i touchpad

Zastosowana w tym sprzęcie klawiatura jest cicha. Klawisze zachowują się sprężyście i wyraźnie. Brakuje w niej klawiatury numerycznej, przez co klawisze literowe są bardziej wyśrodkowane. Dla wielu osób to spore udogodnienie. Duży touchpad o wymiarach 17,7 cm x 8,89 cm jest przyjemny w dotyku oraz ułatwia obsługę sprzętu dzięki możliwości korzystania z gestów.

Podsumowanie

Dell XPS 9700 i7 512GB to świetny zamiennik komputera stacjonarnego. Duży ekran, wydajne podzespoły i wysokiej jakości klawiatura umożliwi w pełni komfortową pracę. Jeśli szukasz modelu zachowującego stosunek ceny do jakości, propozycja od Dell powinna spełnić Twoje oczekiwania.

źródło: grabthelap.com – sklep z laptopami Dell online