Szukając odpowiedniego sposobu ogrzewania domu sprawdzamy i porównujemy wiele parametrów. Jednak ostatecznie najczęściej to właśnie cena paliwa i ogólny koszt ogrzewania domu ma największy wpływ na nasz wybór. Ekonomia własnego gospodarstwa domowego to ważna kwestia, dlatego też tak ważne jest dla nas wybranie nie tylko najlepszego, najwydajniejszego i najbardziej ekologicznego paliwa, ale także takiego, które nie zrujnuje naszego budżetu. Odpowiedzią na te poszukiwania jest ogrzewanie przy użyciu gazu propan.

Czy zakładanie instalacji na gaz propan się opłaca?

Decyzja o zmianie sposobu ogrzewania i przejście na ogrzewanie gazem propan wiąże się z koniecznością poniesienia pewnych niezbędnych kosztów inwestycji początkowej. I jest to miejsce, gdzie najczęściej wielu zainteresowanych ogrzewaniem gazem propan rezygnuje z tego pomysłu. Myśl o potrzebie wydania większej sumy pieniędzy nikomu nie kojarzy się z oszczędnością. Jednak należy spojrzeć na to inaczej. Chcąc określić rzeczywistą opłacalność takiej inwestycji, powinniśmy wyliczyć szacunkową kwotę, jaką możemy zaoszczędzić na ogrzewaniu każdego roku. Następnie na podstawie tej kwoty wyliczymy, po jakim czasie koszt inwestycji początkowej zwróci się i rozpocznie się rzeczywiste oszczędzanie. W przypadku gazu propan inwestycja nie pochłania aż tak olbrzymich kosztów (założenie instalacji na gaz propan jest nieporównywalnie tańsze, niż na przykład montaż baterii fotowoltaicznych) a jednocześnie daje niezwykle duże pole do oszczędności, przez co poniesiony wydatek szybko się zwraca.

Inwestycja początkowa – zainwestuj w gaz propan

Jak już wspomnieliśmy, w pierwszej kolejności należy nabyć kocioł kondensacyjny, w którym będzie się odbywało spalanie gazu, zbiornik na gaz, który zostanie ulokowany na terenie posesji oraz zająć się przyłączem instalacji i dopełnieniem wszelkich formalności. Koszty nie są tak przerażające, jak może się wydawać myśląc o nowej formie ogrzewania. Dodatkowo jest także opcja, która pozwoli nam zaoszczędzić czas podczas dokonywania wszelkich formalności związanych z nowym przyłączem gazowym. Jeśli nie chcemy stresować się dokumentami do wypełnienia i innymi urzędowymi kwestiami, możemy zwrócić się do firmy specjalizującej się w przeprowadzaniu całościowych i kompleksowych inwestycji związanych z montażem instalacji gazowej w domu. Firma taka nie tylko pomoże nam z wszelkimi formalnościami, ale również podpowie, jaka wielkość zbiornika na gaz będzie dla nas najbardziej optymalna, gdzie ulokować go na działce, aby było to bezpieczne, a także jaki kocioł wybrać i w jaki sposób zorganizować kotłownię. To ogromna pomoc, która nie kosztuje wiele, a zagwarantuje spokój i pewność dobrze wykonanych prac. Niejednokrotnie zdarza się, że za swoje usługi przy przeprowadzeniu inwestycji początkowej firma nie pobiera opłat a jedynie wymaga podpisania umowy, w której zobowiązujemy się zaopatrywać się w gaz u konkretnego dostawcy. Nie ma się czego bać, ponieważ taka umowa nie powoduje, że ceny gazu są dla nas wyższe, ani też nie ma wymogu zatankowania określonej ilości paliwa. Jest to więc układ, który opłaca się obu stronom.

Okresowe uzupełnianie zapasu gazu propan w zbiorniku

Martwicie się o tankowanie? Zastanawiacie się jak dostarczyć gaz do zbiornika, kiedy ten zacznie się kończyć? Niepotrzebnie. Kiedy zbiornik będzie wymagał uzupełnienia, wystarczy zadzwonić do dostawcy gazu propan w swoim regionie. Umówi się on z nami na najbardziej dogodny termin, aby przyjechać z cysterną. Specjalny samochód podjedzie do zbiornika i zatankuje go na miejscu.

Tankowanie jest szybkie i nie przysparza większych problemów. Warto wspomnieć, że za dojazd na posesję nie jest pobierana żadna dodatkowa opłata a i cena gazu nie wzrasta z tego powodu. A kiedy tankować gaz do zbiornika? To również warto wiedzieć. Poza sezonem grzewczym, czyli latem, ceny gazu znacząco spadają. Jeśli więc uzupełnimy zapas gazu na początku lata, a następnie dotankujemy go pod jego koniec, to jednocześnie będziemy przygotowani na sezon grzewczy a dodatkowo będzie on dla nas jeszcze tańszy. Jest to kolejna oszczędność, która powoduje, że gaz propan jest jednym z najbardziej ekonomicznych sposobów ogrzewania domu.

Źródło: http://lpgdirect.pl