Na co zwrocic uwage przy wyborze firmy zajmujacej sie realizacja instalacji antenowych

Anteny, dekodery, tunery i konwertery są niezbędnymi elementami umożliwiającymi prawidłowy odbiór sygnału telewizyjnego. Bez względu na to, czy korzysta się z naziemnej telewizji cyfrowej czy też z innych dostępnych na rynku rozwiązań, wszelkie prace instalacyjne powinno powierzać się profesjonalistom. Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że montaż anteny na dachu, przeprowadzenie kabli i instalacja dekodera są prostymi czynnościami, które każdy z nas może wykonać samodzielnie. Tymczasem sprawa jest nieco bardziej skomplikowana i wymaga specjalistycznej wiedzy oraz doświadczenia. Jak zatem wybrać firmę zajmującą się realizacją instalacji antenowych? Na co zwracać szczególną uwagę?

Przede wszystkim renoma

Jeżeli mamy na myśli na przykład montaż anten zbiorczych czy przeprowadzenie prac modernizacyjnych istniejących już systemów, warto wybrać fachowców, którzy mają doświadczenie. Jak to sprawdzić? W dobie naszych czasów praktycznie każda firma posiada własną stronę internetową. Zanim wezwiemy do siebie fachowców należy dokładnie przyjrzeć się ofercie firmy i sprawdzić, co o jej usługach sądzą inne osoby. Mnóstwo przedsiębiorców na swoich stronach umieszcza listy referencyjne. Jeżeli znajdziemy taką zakładkę, to sprawdźmy czy dana firma współpracowała tylko z osobami prywatnymi czy może realizowała też zlecenia na przykład dla osiedli czy wspólnot mieszkaniowych. Takie opinie powinny dać  nam swoistego rodzaju obraz na temat działalności firmy monterskiej. Pozostając w sieci, możemy także znaleźć rekomendacje klientów. Zazwyczaj opisywane są one na różnego typu forach, blogach i portalach. Mnóstwo osób, które miały przyjemność skorzystać z takich usług, chętnie je ocenia. Jeżeli natrafimy na pozytywne recenzje, to śmiało możemy nawiązać kontakt z taką firmą. Jeśli jednak recenzje będą niezbyt korzystne, lepiej poszukać kogoś z większym doświadczeniem.

Zakres oferowanych usług

Kolejnym bardzo ważnym kryterium, na które należy zwrócić uwagę podczas wybierania firmy monterskiej, jest zakres prac. Oczywiście im dłuższa lista usług tym lepiej, ale nie zawsze będą nam potrzebni specjaliści, którzy na przykład zajmują się wykonywaniem ekspertyz. W wielu przypadkach wystarczy zatrudnić fachowca, który zaproponuje nam ustawienie anteny, podłączenie dekodera, zawieszenie telewizora na ścianie i konfigurację programów.

Jeżeli jednak mamy na myśli długotrwałą współpracę i jeśli chcemy nawiązać kontakt z firmą, która zajmie się nie tylko instalacją anten, ale także ich konserwacją i wszelkimi pracami naprawczymi, to sprawdźmy co dokładnie dane przedsiębiorstwo może nam zaoferować. Na liście usług może znaleźć się między innymi:

  • podłączenie sprzętów RTV,
  • montaż anten,
  • serwis instalacji,
  • konfiguracja sieci Wi-Fi,
  • montaż konwerterów,
  • układanie kabli,
  • konfiguracja tunerów.

Przejrzysta umowa

Jeśli chcemy, żeby wszystkie prace instalacyjne przebiegały w bezpieczny, prosty i szybki sposób, to wybierając firmę monterską warto zdecydować się na fachowców, którzy zaoferują nam podpisanie umowy. Pełnoprawny i przejrzysty dokument jest obopólną korzyścią. Z jednej strony my jako zamawiający będziemy mieć pewność, że wszystkie warunki zostaną spełnione, a z drugiej strony firma będzie starała się dotrzymać umówionych terminów.

Przyglądając się pracy specjalistów zakładających instalacje antenowe, warto także zwrócić uwagę na ich sprzęt. Profesjonalne narzędzia są wyznacznikiem wysokiej jakości usług i doświadczenia. Jeżeli ekipa na prace monterskie przyjeżdża bez swojego osprzętu, to powinien to być dla nas wyraźny sygnał ostrzegawczy.

Inspirowane: montazanten.warszawa.pl – montaż anten dvb t Warszawa