sprezarki bezolejowej

Wyznacznikiem jakości sprężonego powietrza jest tak zwana klasa czystości regulowana przez normę ISO 8573-1. Zanieczyszczenia w sprężonym powietrzu mogą pochodzić z atmosfery lub bezpośrednio ze sprężarki. W atmosferze zawsze istnieje pewna stała liczba zanieczyszczeń i na to nie mamy bezpośredniego wpływu, natomiast jeśli chodzi o sam proces sprężania powietrza można minimalizować ryzyko ich przenikania do gotowego produktu. Niemiecka marka BOGE  oferuje wiele modeli kompresorów i sprężarek najnowszej generacji. Są one gwarancją jakości pracy na długie lata.

Bezolejowe sprężone powietrze – zastosowanie

Bezolejowe sprężarki powietrza wykorzystuje się w różnego rodzaju branżach przemysłowych. Takie powietrze ma ogromne znaczenie, gdyż nawet śladowe ilości oleju mogą mieć wpływ na jakość wytwarzanego produktu, a w konsekwencji na zdrowie oraz bezpieczeństwo człowieka. Bezolejowe sprężarki powietrza są absolutnym wymogiem w przemyśle spożywczym, chemicznym, farmaceutycznym i w medycynie. Firma BOGE od wielu lat zapewnia czyste sprężone powietrze szpitalom i chirurgii stomatologicznej. Sprężarki spiralne BOGE serii EO (Eccentric, Oil-free) gwarantują pracę cichą przy niskim poziomie drgań, dlatego są doskonałym rozwiązaniem w miejscach, które wymagają szczególnego skupienia jak szpitale czy laboratoria.

Najważniejsze zalety sprężarek BOGE

  • Sprężarki w 100% bezolejowe, nie wymagają smarowania olejem, dlatego wytwarzane sprężone powietrze jest zupełnie pozbawione zanieczyszczeń olejem.
  • Najnowocześniejsza koncepcja sterowania, mikroprocesorowe sterowanie Focus Control 2.0©, nadzoruje pracę 4 agregatów spiralnych BOGE EO. Sterownik wyposażony w duży dotykowy wyświetlacz LCD, który znacznie ułatwia obsługę.
  • Modułowa konstrukcja posiada osuszacz chłodniczy i galwanizowany zbiornik sprężonego powietrza, możliwość dostosowania pracy sprężarek do indywidualnych potrzeb użytkownika.
  • Charakteryzują się cichą i bezwibracyjną pracą
  • Minimalne koszty utrzymania przy maksymalnych korzyściach osiąganych z użytkowania sprężarek tej serii.
  • Kompaktowa budowa sprężarek oraz niski hałas podczas pracy zapewniają komfort dla pracowników.

Dzięki zastosowaniu nowych technologii sprężarki śrubowe BOGE BLUEKAT w przeciwieństwie do tradycyjnych sprężarek, gwarantują efektywną pracę oraz zupełnie czyste, bezolejowe powietrze sprężone. Ponadto mogą być stosowane bez żadnych ograniczeń. Bazują na sprężarkach śrubowych serii S z tradycyjnym wtryskiem oleju. Innowacyjnym elementem zapewniającym oczyszczenie powietrza jest konwerter umiejscowiony zaraz za stopniem sprężającym. Zapewnia oksydację resztek oleju zawartych w sprężonym powietrzu do dwutlenku węgla i wody. W ten oto sposób otrzymujemy sterylne, wolne od zanieczyszczeń i bakterii powietrze za pomocą sprężarki śrubowej.

Jeśli planujesz zakup nowej sprężarki, musisz wziąć pod uwagę klasę czystości generowanego powietrza. Jest to szczególnie ważne w przypadku firm z branż, w których należy spełniać wyśrubowane wymagania. Pamiętaj jednak, że firma BOGE oferuje Ci nie tylko wysokiej klasy sprężarki bezolejowe, ale również daje możliwość dokupienia zewnętrznego konwertera, który można zainstalować bezpośrednio za sprężarkami olejowymi w zakresie przepływów do 50 m3/min zapewniając identyczne czyste powietrze jak w przypadku sprężarek bezolejowych.