Wymiana szybki w telefonie

Coraz więcej osób decyduje się na kupno flagowych smartfonów, a co za tym idzie – w razie zbicia szybki, współmiernie do jakości i ceny urządzenia, wzrastają koszty jej wymiany na nową. Naturalnie samodzielna wymiana jest możliwa, ale bardzo trudna. Osoba bez doświadczenia i bez odpowiednich narzędzi nie powinna się podejmować tego zadania. Ruchy muszą być naprawdę precyzyjne i dokładne, a popełnienie chociażby drobnego błędu, może skutkować jeszcze większymi uszkodzeniami, a finalna cena będzie o wiele wyższa niż początkowo. Nie należy również zapominać o tym, że samodzielna naprawa urządzenia na gwarancji będzie skutkować jej utratą. Tak samo stanie się w przypadku skorzystania z nieautoryzowanego serwisu. Natomiast wymiana w nieautoryzowanym serwisie niewątpliwe będzie sporo tańsza. W takich miejscach są też wykorzystywane zamienniki oryginalnych części, na czym można zaoszczędzić.

Naprawa telefonów w Warszawie to żadne wyzwanie – w tak dużym mieście jak stolica, wybór serwisów z różną rozpiętością cenową, jest ogromny i każdy jest w stanie znaleźć coś na swoją kieszeń.

Lepiej wymienić szybkę, czy kupić nowy telefon/używać obecny?

Oczywiście zdecydowanie bardziej opłaca się zainwestować w naprawę już posiadanego urządzenia, który może nam jeszcze długo posłużyć. Poniesione przez nas koszty będą mniejsze niż przy kupnie nowego smartfona.

Jeżeli natomiast chodzi o używanie telefonu ze zbitą szybką – może to być niebezpieczne dla zdrowia, ponadto dotyk w telefonie będzie działał o wiele gorzej, o ile w ogóle. W przypadku dostania się cieczy w pęknięcia, telefon stanie się bezużyteczny. Istnieje też możliwość utraty przechowywanych w urządzeniu danych, a ich odzyskanie nie jest ani łatwe, ani tanie.

Jedno można zrobić samemu – ocenić stan uszkodzenia. Koszty będą się różnić w zależności od tego czy ekran działa czy nie, oraz czy w ogóle cokolwiek na nim widać. Każdy z tych przypadków jest inny – jeżeli ekran działa, uszkodzona jest sama szybka, jeżeli nie – dojdzie również do wymiany digitizera.

Jakie zatem jest najlepsze wyjście z sytuacji?

Najbardziej rozsądnym i długofalowo opłacalnym wyjściem dla portfela (i własnego bezpieczeństwa), jest oddanie urządzenia do naprawy profesjonalistom. Każdy serwis telefonów w Warszawie podejmie się takiego zadania i wykona swoją pracę wzorowo.

Najważniejszym aspektem przy naprawie uszkodzonego smartfona, jest wybór dobrego serwisu, który oferuje przystępne ceny i gwarantuje wysoką jakość swoich usług. W przypadku dość drogiej elektroniki nie warto ryzykować, że samemu pogorszy są sytuację. Skuteczna samodzielna wymiana szybki nie jest niemożliwa, ale wykonywanie tego zadania wymaga ogromnej precyzji, której może brakować laikowi. Z tego powodu najlepiej skorzystać z usług profesjonalnego serwisu.

Należy mieć świadomość tego, że im nowsze i droższe urządzenie nabyliśmy, tym bardziej opłaca się oddać je do naprawy. Trzeba wziąć pod uwagę kilka aspektów – jeżeli jedyną wadą telefonu jest zbita szybka, a samo urządzenie jest w bardzo dobrym stanie, nie ma najmniejszego sensu wymieniać go na nowe. Zawsze można udać się do serwisu i zapytać o koszt usługi (bądź też sprawdzić to na stronie internetowej), a dopiero potem podjąć decyzję. Jedno jest pewne – jeżeli chcemy nadal korzystać z dotychczasowego telefonu, lepiej jest je naprawić, a jeszcze lepiej zlecić to zadanie komuś, kto zajmuje się tym na co dzień.