Utrzymanie czystości w komunikacji miejskiej

Po naszych drogach jeżdżą setki, jeśli nie tysiące pojazdów komunikacji miejskiej. Są to m.in.: tramwaje, autobusy, trolejbusy, tramwaje wodne, czy też kolejki miejskie. Codziennie korzystają z nich setki tysięcy osób. Sprzątanie i utrzymanie czystości w tego typu komunikacji jest wymagającym i pracochłonnym zadaniem. Skala eksploatacji pojazdów w siatce połączeń jest tak duża, że sprzątanie powinno być jednocześnie szybkie i wydajne. Jak to zrobić?

Sprzątanie pojazdów wewnątrz

Przede wszystkim utrzymanie czystości w pojazdach komunikacji miejskiej dzieli się na ich wnętrze oraz zewnętrzną powierzchnię. W pojeździe komunikacji powinno się postawić na preparaty posiadające wysokie właściwości sterylizacyjne i przeciwbakteryjne. Dzięki temu można zminimalizować ryzyko przenoszenia się chorób i zarazków pomiędzy użytkownikami pojazdów. Jest to bardzo trudne, jednak nie niewykonalne, o czym przekonaliśmy się m.in. w czasie pandemii koronawirusa. Rosnąca świadomość społeczna w zakresie dbania o czystość w przestrzeniach wspólnych sprawia, że łatwiej utrzymać czystość także w komunikacji miejskiej.

Mycie szyb

Pierwszym krokiem dbania o czystość w komunikacji miejskiej jest staranne mycie szyb każdego dnia. Brudzą się one m.in. w wyniku dotykania ich rękoma przez użytkowników pojazdów. Podczas sprzątania warto postawić na wydajny płyn, który zapewni optymalne czyszczenie pod kątem kosztów oraz wysoką skuteczność neutralizacji szkodliwych drobnoustrojów. Dobrym wyborem będzie produkt Swish Glass Clean od Swish Clean, który przygotowany jest do bezpośredniego użycia. Nie pozostawia smug, a po sprzątaniu w pojeździe utrzymuje się przyjemny zapach, który wpływa na komfort podróży.

Dezynfekcja siedzisk

Bardzo narażone na zabrudzenia są siedziska. To one także najczęściej ulegają zniszczeniom w wyniku intensywnej eksploatacji. Odpowiednia ich pielęgnacja może przywrócić blask siedziskom, wydłużyć ich żywotność, a także zwiększyć bezpieczeństwo użytkowników. Wybierając odpowiedni środek, warto zwrócić uwagę na jego skuteczność w zakresie sterylizacji.

Sprzątanie podłogi pojazdu i metalowych elementów

Kolejne kluczowe elementy konstrukcji pojazdów komunikacji miejskiej to podłoga i wszelkie metalowe elementy wewnętrzne, takie jak poręcze. Podstawą w czyszczeniu podłóg jest ich zamiatanie z luźnych zabrudzeń, a także mycie z wykorzystaniem preparatów. Do czyszczenia metalowych elementów należy wykorzystywać środki do dezynfekcji. Wszystko dlatego, że poręcze każdego dnia dotykane są przez setki, jak nie tysiące osób. Dobrym wyborem będą preparaty o właściwościach odtłuszczających i sterylizacyjnych, np. Super Clean od Swish Clean.

Sprzątanie środków komunikacji miejskiej na zewnątrz

Dbanie o czystość komunikacji miejskiej to także mycie pojazdów z zewnątrz. Na ich powierzchni osadza się kurz, błoto, elementy owadów, czy też soli drogowej w okresie zimowym. Preparaty wykorzystywane do mycia zewnętrznego powinny być silne, aby poradzić sobie z brudem, a także bezpieczne dla karoserii auta i szyb. Doskonałym wyborem do mycia pojazdów komunikacji miejskiej są FACTO AT31 lub FACTO AT30. To preparaty to bezdotykowego mycia masowych środków transportu, o potwierdzonym działaniu. Dzięki nim dużo efektywniej zadbasz o czystość pojazdów komunikacji miejskiej.

Powiązane wpisy