Bol podczas stosunku

Każdy człowiek potrzebuje bliskich relacji seksualnych. Seks powinien dawać jak najwięcej przyjemności i być chwilą na odstresowanie. Psycholodzy i seksuolodzy podkreślają jego duże znaczenie w procesie tworzenia udanego związku. Co jednak zrobić, jeśli podczas stosunku pojawia się ból? Przyczyną może być suchość pochwy.

Suchość a cykl menstruacyjny 

Kobiety w cyklu menstruacyjnym doświadczają różnych zmian w ciele. Począwszy od zmiennego wyglądu śluzu, podwyższonej temperatury ciała, aż po zmiany skórne. Która z nas nie doświadczyła pogorszenia cery podczas miesiączki? Tak samo może być, jeśli chodzi o uczucie suchości w pochwie. W niektórych momentach cyklu wytwarzane jest mniej śluzu. Jest to zjawisko całkiem normalne, którego nie należy się obawiać. Niestety, może być bardzo uciążliwe, powodować ból, uczucie pieczenia i dyskomfort podczas stosunku. Jeżeli nawilżenie nie pojawia się nawet podczas podniecenia, warto pomyśleć o takim rozwiązaniu jak nawilżacz pochwy. Jest to świetny sposób, żeby stosunek seksualny stał się prawdziwą przyjemnością. Nawilżacz pochwy w postaci żelu czy płynu jest bardzo prosty w użyciu, a zarazem bardzo skuteczny. Wystarczy nanieść odrobinę żelu na damskie lub męskie okolice intymne i rozprowadzić go dłonią, jeszcze przed rozpoczęciem penetracji. Możemy również wykorzystać żel do masażu, co spotęguje nasze doznania. Na efekty nie musimy czekać, działanie jest natychmiastowe. Poradzi sobie nawet z największym problemem i sprawi, że cała sytuacja przestanie być dla nas krępująca.. Zbliżenie stanie się przyjemniejsze i w pełni bezbolesne. Warto zwrócić uwagę na to, jaki preparat wybieramy. Jeżeli mamy skłonność do alergii, wybierzmy taki, w którym znajdują się delikatne, nieuczulające substancje.

Nieprawidłowe funkcjonowanie nabłonka 

Suchość okolić intymnych może być spowodowana nieprawidłową higieną, zmianami hormonalnymi, problemami natury ginekologicznej czy też stanami zapalnymi. W takich sytuacjach świetnym rozwiązaniem będą globulki dopochwowe nawilżające. Jest to preparat opracowany z myślą o kobietach, które doświadczają krępującej suchości. Specjalna formuła nawilża ścianki pochwy, ale także wspomaga procesy regeneracyjne oraz pomaga utrzymać pH na odpowiednim poziomie. Możemy wybrać takie tabletki, które będziemy stosować przez dłuższy czas, aż do ustąpienia problemu, lub globulki dopochwowe nawilżające, których będziemy mogły używać 20-30 minut przed stosunkiem. To drugie rozwiązanie jest o tyle wygodne, że nie wymaga angażowania partnera. Nie musi on nawet wiedzieć, że mamy jakikolwiek problem. Oczywiście jeśli suchość wynika ze stanów zapalnych czy problemów ginekologicznych, niezbędna może być wizyta u lekarza ginekologa, który zastosuje właściwe leczenie.

Taka natura

Niektóre kobiety będą doświadczały suchości miejsc intymnych niezależnie od tego, w jakim momencie cyklu są oraz czy stosują prawidłową higienę. Każda z nas jest inna i ma inną fizjonomię. Nie oznacza to, że kobieta, która doświadcza przykrego zjawiska jakim jest uczucie suchości w pochwie będzie gorszą kochanką. Wystarczy tylko wiedzieć jak sobie pomóc! Wybierając wcześniej wspomniane rozwiązania, czyli nawilżacz pochwy bądź globulki dopochwowe nawilżające będziemy mogły zapomnieć o swojej problematycznej naturze!

Suchość okolic intymnych jest zjawiskiem bardzo powszechnym. Nie należy martwić się tym problemem, tylko poszukać rozwiązania. Jeżeli zastosujemy się do powyższych wskazówek, możemy być pewne, że będziemy mogły cieszyć się seksem bez żadnego skrępowania i stresu.