Depilacja brazylijska – na czym polega i czy warto ja wykonac

Depilacja brazylijska od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Obecnie powszechnie stosowana jest depilacja bikini za pomocą diodowego lasera Vectus, który w sposób niemal bezbolesny pozwala na pozbycie się niechcianego owłosienia nawet z najbardziej wrażliwych i delikatnych miejsc. Jednak czym tak naprawdę jest depilacja brazylijska? Jak przebiega zabieg? W jaki sposób pielęgnować skórę poddaną działaniu lasera?

Czym jest depilacja laserowa bikini i jakie daje możliwości?

Depilacja laserowa stanowi doskonałe rozwiązanie w przypadku każdej części ciała, która jest nadmiernie owłosiona. Jednak szczególną rolę odgrywa w okolicach takich jak pachy czy bikini, gdyż skóra w tych miejscach jest bardzo cienka i najbardziej narażona na podrażnienia. Nowoczesne lasery pozawalają na pozbycie się niechcianych włosków w sposób niemal bezbolesny i przede wszystkim trwały, nawet z trudno dostępnych miejsc.

Depilacja bikini zazwyczaj odbywa się na dwa sposoby – panie mogą wybrać usuwanie owłosienia do linii bikini, bądź też poddać się głębokiej depilacji, która pozwala na pozbycie się wszelkich włosków z okolic intymnych. Depilacja brazylijska to metoda depilacji, w ramach której działaniu lasera poddany jest wzgórek łonowy, okolice warg sromowych oraz pośladki. Ogromną zaletą laserowej depilacji głębokiej jest możliwość pozbycia się nadmiernego owłosienia na stałe. Najnowocześniejsze lasery diodowe pozwalają na przeprowadzenie zabiegu w zaledwie kilka minut, a do osiągnięcia pełnego efektu w postaci gładkiej skóry w okolicach intymnych, zwykle wystarczy poddać się 4-5 zabiegom w kilkutygodniowych odstępach czasu.

Przed zabiegiem, czyli jak odpowiednio przygotować się do depilacji?

Pierwszym krokiem do pozbycia się nadmiernego owłosienia, jest wybór salonu lub gabinetu kosmetycznego, który cieszy się dobrą opinią i oferuje najnowsze rozwiązania technologiczne. Ma to bowiem największy wpływ na skuteczność oraz bezpieczeństwo zabiegu.

Profesjonalny kosmetolog przed przystąpieniem do depilacji powinien przeprowadzić z klientką konsultację, w ramach której ustali, czy nie istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania do jego wykonania. Specjalista powinien wówczas ocenić również stan jej skóry, a następnie dobrać odpowiednie parametry lasera w taki sposób, aby osiągnąć najlepsze efekty, a jednocześnie zapewnić pełne bezpieczeństwo.

Czy depilacja brazylijska jest bolesna?

Depilacja brazylijska, która polega nie tylko na laserowej depilacji bikini, ale również depilacji pośladków, zasadniczo nie jest bolesna. W tym przypadku istotną rolę odgrywa przede wszystkim sprzęt użyty podczas zabiegu. Nowoczesne rozwiązania takie jak laser Vectus, które wyposażone są w chłodzące głowice, umożliwiają bezbolesne usuwanie zbędnego owłosienia. Ponadto przed zabiegiem skóra powinna być posmarowana maścią znieczulającą, szczególnie w przypadku kobiet posiadających niski próg bólu.

Pielęgnacja skóry po zabiegu

Po zabiegu skóra zwykle jest delikatnie zaczerwieniona, ale efekt ten jest krótkotrwały. Aby uniknąć podrażnień, skóra w okolicach intymnych powinna być myta łagodnymi żelami. Możemy także stosować delikatne zasypki i maści przeznaczone do skóry wrażliwej. Z pewnością sprawdzą się produkty przeznaczone dla dzieci. Warto również wiedzieć, że po kąpieli skóra powinna być delikatnie osuszana, gdyż nie należy mocno pocierać świeżo wydepilowanych miejsc.

Przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej

Istnieje kilka czynników, które uniemożliwiają przeprowadzenie depilacji laserowej bikini. Są to m.in.:

  • ciąża,
  • infekcje bakteryjne oraz grzybicze,
  • przyjmowanie leków światłouczulających (w tym ziół),
  • nadmierna opalenizna (również po użyciu samoopalacza).

Profesjonalna depilacja bikini przeprowadzona przy użyciu nowoczesnego lasera pozwala na trwałe pozbycie się niechcianego owłosienia. Wystarczy odbyć serię kilku zabiegów, aby przez lata cieszyć się gładkim ciałem i zapomnieć o problematycznym oraz niekomfortowym usuwaniu zbędnych włosów z okolic intymnych.