Depilacja laserowa laserem Vectus – dlaczego warto

Depilacja laserowa jest popularnym zabiegiem, na który możemy zdecydować się nie tylko ze względów estetycznych, ale również zdrowotnych. Laserowe usuwanie owłosienia jest bardzo skuteczne i daje trwałe efekty. Najnowocześniejszym urządzeniem wykorzystywanym w klinikach dermatologii estetycznej jest laser diodowy Vectus.

Laser Vectus – właściwości

Laser diodowy Vectus jest urządzeniem, które powstało w Harvard University jako rezultat prac związanych z działaniem fal lasera na skórę oraz mieszki włosowe. Pozwala on za pośrednictwem fali o długości 810 nm wnikać w komórki barwnikowe w ludzkiej skórze i włosach. Fotoselektywność lasera sprawia, że wiązka dociera bezpośrednio do aktywnej melaniny, która pochłania światło. Energia laserowa zamieniana jest w ciepło, które trwale uszkadza strukturę mieszka włosowego. Po kilku takich zabiegach włoski stają się coraz słabsze, a w pewnym momencie ich wzrost zatrzymuje się całkowicie. Skuteczność zabiegu jest podwyższona poprzez zastosowanie technologii Photon Recycling, która wykorzystuje również wiązki światła odbite od skóry.

Depilacja laserowa laserem Vectus – przebieg zabiegu

Podczas zabiegu specjalista w odpowiedni sposób nakierowuje głowicę urządzenia na konkretne partie ciała, z których ma być usunięte owłosienie. Laser Vectus jest wyposażony w czytnik Skintel, który automatycznie mierzy poziom melaniny w skórze. Dzięki temu moc lasera zawsze jest dobrana w taki sposób, aby depilacja była całkowicie bezpieczna, a przy tym efektywna. W przypadku depilacji laserowej laserem Vectus nie istnieje ryzyko poparzenia skóry przez wiązkę lasera. Urządzenie zostało bowiem wyposażone w inteligentny system chłodzenia (Advanced Contact Cooling). Dodatkowo głowica urządzenia jest pokryta szafirowym szkłem, które nie tylko pełni funkcję ochronną, ale również przyjemnie chłodzi skórę. Dzięki temu zabieg jest bardzo komfortowy i właściwie bezbolesny.

Depilacja laserowa – efekty i przeciwwskazania do zabiegu

Pierwsze efekty działania lasera Vectus będą widoczne już po pierwszym zabiegu. Jednak dla pełnego efektu należy poddać się serii kilku zabiegów w odpowiednich odstępach czasu, które indywidualnie określi specjalista. Zasadniczo jest to zależne od gęstości czy koloru owłosienia oraz obszaru ciała, z którego usuwane są zbędne włoski. Konieczność wykonywania tego zabiegu seriami wynika bezpośrednio z żywotności włosa, gdyż skutecznie można usunąć tylko te, które znajdują się w fazie wzrostu.

Bezpośrednio przed zabiegiem przeprowadzany jest szczegółowy wywiad z pacjentem, który pozwala uzyskać pełny obraz na temat jego stanu zdrowia czy stylu życia. Zasadniczo istnieje bowiem szereg przeciwwskazań do przeprowadzenia depilacji laserowej laserem Vectus. Należy do nich m.in. opalenizna, choroby skórne, ciąża, rozrusznik serca czy przyjmowanie preparatów fotouczulających.

Depilacja laserowa tego rodzaju pozwala na całkowite i trwałe pozbycie się owłosienia z nóg, pleców, pach, okolic bikini, twarzy czy torsu. Laser Vectus jest nowoczesnym i inteligentnym urządzeniem, które mierząc poziom melaniny, odpowiednio ustawia moc urządzenia. W konsekwencji zabieg jest zupełnie bezbolesny i bezpieczny, a przy tym skuteczny. Należy jednak pamiętać o tym, aby zawsze wykonywać laserowe usuwanie owłosienia w renomowanych klinikach dermatologii estetycznej.