Idealna kreska na powiece i gęste brwi o regularnym kształcie, czyli prosty sposób na powiększenie oka

Makijaż permanentny wydaje się świetnym pomysłem dla kobiet, które pragną ograniczyć do minimum czas spędzany na codziennym maskowaniu niedoskonałości. Panie decydują się na trwały makijaż powiek i brwi głównie za sprawą spektakularnych efektów, które łatwo zaobserwować niemal natychmiast po zabiegu. Zabieg pozwala kobietom prezentować się ładnie i świeżo nawet po nieprzespanej nocy.

Makijaż czyni cuda

Odpowiednio podkreślone oczy, bez wątpienia stanowią podstawę każdego makijażu. Istnieje wiele sposobów na to, aby nadać im niepowtarzalny wygląd i wydobyć tym samym ich naturalne piękno. Wizażyści stosują triki, które pozwalają optycznie powiększyć oko. Makijaż pozwala również skorygować opadające kąciki oraz zbyt szeroko, blisko bądź głęboko osadzone oczy. Standardowy makijaż powiększający oko opiera się przede wszystkim na podkreśleniu załamania powieki i zewnętrznego kącika oka, przyciemnieniu linii rzęs, rozświetleniu wewnętrznego kącika oraz rozjaśnieniu linii wodnej. Najczęściej wymaga to jednak sporej wprawy oraz dużej ilości czasu. Na szczęście na rynku dostępne są alternatywne rozwiązania.

Czym jest makijaż permanentny?

Zabieg ten polega na wprowadzeniu pod skórę barwnika przy pomocy jednorazowych i sterylnych igieł. Jest on wykonywany w znieczuleniu miejscowym przy użyciu kremu zawierającego lidokainę. Dla pełnego efektu najlepiej poddać się minimum dwóm zabiegom w odstępie ok. 3-4 tygodni. Warto przy tym pamiętać, że makijaż permanentny utrzymuje się do trzech lat, więc w przeciwieństwie do tatuażu nie pozostaje z nami na całe życie.

Gęste brwi o regularnym kształcie

Makijaż permanentny brwi daje naprawdę rewelacyjne efekty. Nie tylko optycznie powiększa oczy i podkreśla głębię spojrzenia, ale sprawia również, że rysy twarzy stają się bardziej regularne. Na miesiąc przed zabiegiem mikropigmentacji najlepiej zaprzestać regulowania brwi. Pozwoli to dopasować ich przyszły kształt względem naturalnej linii łuku. Ponadto bardzo ważne jest odpowiednie nawilżenie oraz wygładzenie skóry wokół brwi. W ten sposób przygotowany naskórek znacznie lepiej wchłonie pigment, dzięki czemu kolor makijażu utrzyma się przez znacznie dłuższy czas. Po zabiegu skóra jest niezwykle wrażliwa, dlatego należy ją traktować z wyjątkową delikatnością.

Makijaż permanentny brwi pozwala uzyskać różne rezultaty:

  • efekt mocnego makijażu – pełne, cieniowane brwi o intensywnej końcówce i nieco bardziej delikatnej nasadzie,
  • naturalny efekt – kształt brwi tworzą pojedyncze włoski wyrysowane blisko siebie,
  • najdelikatniejszy efekt (microblading) – cienki włoski wykonane tzw. piórkiem na całej powierzchni brwi.

Idealna kreska na powiece

Makijaż permanentny oczu sprowadza się zasadniczo do namalowania na powiekach kresek odpowiednio dopasowanych do kształtu oka. Zabieg wykonywany jest w celu optycznego zagęszczenia linii rzęs i podkreślenia wyrazistości spojrzenia. Czarna lub brązowa kreska fantastycznie podkreśla kolor oczu i ich naturalne piękno. Jest dobrą bazą do wykonania dowolnego makijażu za pomocą cieni, pigmentów czy brokatów. Trwały makijaż oczu znacząco ułatwia życie kobiet, które mają problemy ze wzrokiem lub są uczulone na kolorowe kosmetyki.

Perfekcyjna kreska na powiece oraz regularne, gęste brwi to podstawowe elementy, które sprawią, że nasze spojrzenie będzie głębokie i uwodzicielskie. Jeśli natura nie była w tej kwestii dla nas zbyt łaskawa, zawsze możemy skorzystać z nowoczesnych rozwiązań, które oferuje nam współczesna kosmetologia. Zalety trwałego makijażu docenią przede wszystkim panie, które preferują idealnie podkreślone oczy, ale nie lubią używać tuszu czy eyelinera lub mają za mało wolnego czasu, by każdego dnia, przed wyjściem z domu wykonywać precyzyjny make-up. Makijaż permanentny jest więc bardzo wygodnym rozwiązaniem zarówno dla kobiet zapracowanych, jak i dla wielbicielek sportów, a w szczególności dyscyplin wodnych.