nici pdo

Zabiegi z wykorzystaniem nici hialuronowych cieszą się coraz większym zainteresowaniem i to nie tylko wśród kobiet. Dobrze byłoby jednak dowiedzieć się czegoś na ich temat, zwłaszcza jeśli rozważa się wybranie do gabinetu medycyny estetycznej.

Czym są właściwie nici hialuronowe?

Nici hialuronowe bywają określane także mianem hydroliftu czy miękkiego liftingu. Zabiegi z ich użyciem stanowią zazwyczaj alternatywę dla liftingu chirurgicznego. Są nowoczesne oraz skuteczne, ale jednocześnie wyjątkowo bezpieczne. Pozwalają na uzyskanie satysfakcjonujących rezultatów w stosunkowo krótkim czasie i bez długiego okresu rekonwalescencji, która byłaby konieczna w przypadku liftingu operacyjnego. Ponadto, miękki lifting nie wiąże się zazwyczaj z żadnymi uciążliwymi skutkami ubocznymi, a do swoich aktywności można wrócić zazwyczaj jeszcze tego samego dnia.  Atutem zabiegów z wykorzystaniem nici hialuronowych jest również to, iż gwarantują efekty bardzo zbliżone do naturalnych.

Jakie obszary można poprawić dzięki niciom hialuronowym?

Nici hialuronowe są przeznaczone do modelowania owalu twarzy. Dzięki nim można wprowadzić kwas hialuronowy w obręb podbródka, brody, czoła oraz żuchwy. Zabiegi z wykorzystaniem nici hialuronowych są również w stanie poprawić wygląd policzków. Dzięki nim możliwe staje się wysmuklenie rysów twarzy, jak również poprawa ukrwienia oraz napięcia skóry. Sporo osób może zainteresować się także efektem, jakim jest uniesienie zewnętrznych kącików oczu. Doskonała wiadomość jest taka, że rezultaty przeprowadzonego zabiegu utrzymują się nawet przez kilka miesięcy. W razie potrzeby, zabieg może zostać wykonany ponownie po konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej.

Komu polecane są zabiegi z wykorzystaniem nici hialuronowych?

Zabiegi z wykorzystaniem nici hialuronowych są dedykowane przede wszystkim osobom, które pragną poprawić owal swojej twarzy. Poddanie się im powinien rozważyć każdy, kto chce pozbyć się tak zwanych „chomików”. Dzięki niciom hialuronowym sporo skorzystać mogą także osoby ze zmarszczkami, zwłaszcza tymi świeżo powstałymi. Wskazania do zabiegu miękkiego liftingu stanowią również opadnięte policzki oraz kąciki oczu. Niestety, nawet jeżeli istnieją powody przemawiające za poddaniem się zabiegowi z wykorzystaniem nici hialuronowych, trzeba mieć na uwadze także przeciwwskazania. Są nimi przede wszystkim choroby nowotworowe, autoimmunologiczne oraz nadwrażliwość na substancje podawanego preparatu. Z zabiegu z wykorzystaniem nici hialuronowych nie będą mogły skorzystać również przedstawicielki płci pięknej karmiące piersią oraz spodziewające się narodzin potomstwa. Aktywne stany zapalne w obszarze poddawanym zabiegowi także stanowią przeciwwskazanie do poddania się mu.