infuzja tlenowa

Wiosną nie tylko przyroda budzi się ze snu. To także wyjątkowy czas, w którym warto pomyśleć o pobudzeniu swojej skóry twarzy. Prawidłowa jej pielęgnacja, a co za tym idzie zapewnienie odpowiedniego nawilżenia oraz dostarczenie niezbędnych minerałów i witamin, pozwalają na pozbycie się skutków utraty blasku cery. Powodów takiego stanu rzeczy może być wiele, a najczęstszym z nich jest mało aktywny tryb życia, palenie papierosów czy zanieczyszczenie środowiska. Aby odświeżyć skórę na wiosnę, nie wystarczy poddać się kilku zabiegom w domowym zaciszu. Prawidłowy metabolizm, a także procesy regeneracyjne możliwe są między innymi dzięki udziałowi tlenu. Ważne jest więc zastosowanie kuracji opierających się o działanie tlenu, dzięki którym uzyskane efekty, zauważalne są natychmiastowo.

Infuzja tlenowa – sposobem na poprawę cery

Profesjonalne gabinety medycyny estetycznej oferują wiele kuracji, których za zadaniem jest poprawa jakości skóry twarzy. Wiele z nich opiera się na laserowym pobudzeniu skóry do regeneracji, jednak niezwykle skutecznym, a przede wszystkim dającym natychmiastowe efekty są zabiegi infuzji tlenowej. Polegają one na wtłaczaniu aktywnych substancji do wewnętrznych warstw skóry, za pomocą oczyszczonego, medycznego tlenu, wtłaczanego pod wysokim ciśnieniem. Dzięki temu skutecznie nawilża i pobudza komórki skóry, sprawiając tym samym, że z łatwością się ona regeneruje, a także pobudza do podziału komórek, co z kolei wpływa na brak utraty jędrności skóry. Infuzja tlenowa wykorzystywana może być także do przeprowadzania kuracji medycznych. Wtłaczanie kwasu hialuronowego czy oleju arganowego pozwala na nawilżenie skóry twarzy, a także pozbycie się pierwszych oznak przemijającego czasu. Wypełnienie zmarszczek czy dogłębne odżywienie znacząco poprawiają wygląd i kondycję skóry twarzy.

Skuteczność działania zabiegu

Infuzja tlenowa polecana jest między innymi wszystkim tym, którym zależy na natychmiastowej widoczności jego efektów. Już bezpośrednio po przeprowadzonym zabiegu zauważyć można, że skóra staje się wyraźnie nawilżona, gładka, a jej koloryt zostaje poprawiony. Dzięki regularnemu stosowaniu zabiegu infuzji tlenowej możliwe jest pozbycie się głębokich zmarszczek czy oznak starzenia się skóry. Zabieg ten szczególnie polecany jest w przypadku osób, które borykają się z suchą, szorstką i zniszczoną skórą, a także po przebytych zabiegach z użyciem laseroterapii oraz w ramach regeneracji skóry poddanej nadmiernemu promieniowaniu UV czy działaniu promieni słonecznych. Infuzja tlenowa jest także doskonałą kuracją antybakteryjną i przeciwzapalną, a jej skuteczność zauważalna jest w leczeniu trądziku czy innych zmian skórnych.