jak zalozyc prezerwatywe

Kiedy uprawiasz z kimś seks, używanie prezerwatyw jest jednym ze sposobów zapobiegania niechcianej ciąży, ale za to jedynym sposobem zapobiegania chorobom przenoszonym drogą płciową. Upewnij się, że wiesz, jak prawidłowo używać prezerwatywy.

Prezerwatywa to rozciągliwa osłona, która jest dopasowana do penisa w stanie erekcji. Jest zwykle wykonana z cienkiej gumy. Prezerwatywy wychwytują nasienie, chroniąc przed ciążą i chorobami przenoszonymi drogą płciową. Prezerwatywa to jedyny środek antykoncepcyjny, który chroni zarówno przed chorobami przenoszonymi drogą płciową, jak i ciążą!

Gdzie można kupić prezerwatywy?

Prezerwatywy można kupić w drogeriach, aptekach oraz w wielu supermarketach. A prezerwatywy są dostępne w automatach w wielu barach, klubach i dyskotekach. Prezerwatywy można również zamówić online. Do wyboru mamy kilka rodzajów prezerwatyw. Począwszy od lateksowych i nie lateksowych, po te w różnych rozmiarach, smakach i kształtach. Ponadto możemy zdecydować się na prezerwatywę gładką lub z wypustkami czy prążkami. Dla alergików przeznaczone są specjalne prezerwatywy poliuretanowe.

Jak założyć prezerwatywę?

Ważne jest, aby przed użyciem sprawdzić datę ważności na opakowaniu prezerwatywy. Uważaj także na przechowywanie prezerwatyw w portfelu lub torbie. Regularne korzystanie z portfela lub torby może spowodować uszkodzenie, wysychanie i pękanie prezerwatywy. Zamiast tego wypróbuj małe etui wykonane z twardego plastiku do przechowywania zewnętrznych prezerwatyw. To ochroni je przed zginaniem i tarciem, które może spowodować uszkodzenie.
  • Rozerwij opakowanie i ostrożnie wyjmij prezerwatywę. Nie używaj zębów ani nożyczek! Nie możesz uszkodzić prezerwatywy.
  • Upewnij się, że zwinięta strona prezerwatywy znajduje się na zewnątrz. Przetestuj to, trzymając krawędź prezerwatywy między kciukiem, a palcem wskazującym, aby wyczuć, w jaki sposób łatwo się zwija. Ściśnij czubek prezerwatywy kciukiem i palcem wskazującym. W ten sposób zapobiegasz powstawaniu pęcherzyków powietrza. Mogą one spowodować pęknięcie prezerwatywy.
  • Ściskaj końcówkę. Umieść prezerwatywę jedną ręką na prąciu w stanie erekcji, a drugą rozwiń prezerwatywę na penisie tak daleko, jak to możliwe. Upewnij się, że na czubku prezerwatywy jest wystarczająco dużo miejsca. To tutaj zmagazynowane zostanie nasienie.
  • Po osiągnięciu orgazmu wyjmij penisa z pochwy, zanim stanie się zbyt miękki. Trzymaj mocno krawędź prezerwatywy podczas wyciągania, aby upewnić się, że prezerwatywa nie zsunie się przypadkowo. Nigdy nie wyrzucaj jej do toalety, ponieważ może to spowodować zatory w odpływie.

Seks bezpieczny i przyjemniejszy

Prezerwatywy są ważną formą kontroli urodzeń i łatwym sposobem na uniknięcie chorób. Jednak, aby działały poprawnie, muszą być poprawnie używane. Przestrzeganie dobrych praktyk może zapewnić, że prezerwatywa, której używasz, będzie naprawdę skuteczna. Prezerwatywy nie tylko zwiększają bezpieczeństwo Twojego życia seksualnego, ale także zapewniają spokój ducha, który może pomóc Tobie i Twojemu partnerowi poczuć się bardziej zrelaksowanym. Już samo to może sprawić, że seks będzie przyjemniejszy.