Przezroczysty aparat ortodontyczny Damon Clear – zalety rozwiazania

Korygowanie wad zgryzu jest bardzo popularne wśród osób dorosłych. Korekta ma bowiem wpływ nie tylko na estetykę uśmiechu, ale również na stan jamy ustnej. W niektórych przypadkach nieprawidłowo położone zęby mogą się ścierać, doprowadzać do powstawania kamienia czy nawet stanu zapalnego. Niestety uzyskanie równych zębów wymaga czasu, a metalowe elementy aparatu nie wyglądają zbyt atrakcyjnie. Dla niektórych to zbyt duża przeszkoda, żeby zdecydować się na leczenie swoich zębów. Rozwiązaniem jest aparat Damon Clear, który jest przezroczysty, przez co znacznie mniej zwraca na siebie uwagę.

Co wyróżnia stałe aparaty Damon Clear?

Tradycyjnie aparaty ortodontyczne dają dobre efekty, ale są one mocno widoczne i powodują silny ból ze względu na siły wywierane na zęby pacjenta. Łuk aparatu wymaga też regulacji. Aparat Damon Clear jest bardziej zaawansowany technicznie. Różni się on przede wszystkim budową, która opiera się o system bezligaturowy. Dzięki temu zęby, które poddawane są naciskom, przesuwają się płynniej, co z kolei wpływa na znaczne ograniczenie tarcia.

Zalety aparatu Damon Clear

Decydując się na klasyczny aparat, pacjent może mieć zastrzeżenia nie tylko odnośnie jego estetyki, ale również funkcjonalności. Zwykłe aparaty trudno jest bowiem utrzymać w czystości, co w niektórych przypadkach może się przekładać na nieprawidłową higienę jamy ustnej. Aparaty Damon Clear nie posiadają ligatur, dlatego pacjent może dokładniej oczyszczać powierzchnię swoich zębów.

Kolejną zaletą aparatu Damon Clear jest zastosowanie specjalnych łuków ortodontycznych, które generują mniejsze siły. Zmniejsza to dyskomfort oraz ból, przy zachowaniu odpowiednich efektów leczenia.

Dla niektórych pacjentów największą zaletą aparatów ortodontycznych Damon Clear jest ich niewidoczność, którą osiągnięto dzięki użyciu ceramicznych zamków zamiast metalowych elementów. Wspomniane elementy są nie tylko przezroczyste, ale mają również bardzo gładkie krawędzie, co wyklucza ryzyko podrażnienia dziąseł czy tkanek miękkich wewnątrz jamy ustnej.

Dla kogo aparat Damon Clear?

Ze względu na swój design, aparat Damon jest polecany osobom dorosłym, dla których bardzo ważny jest wygląd i zachowanie estetycznego uśmiechu. Oprócz tego Damon Clear może być szczególnie pomocny dla pacjentów, którzy borykają się z wadami zgryzu wymagającymi usuwania zębów. Dzięki zastosowaniu aparatu Damon Clear możliwe jest leczenie wad zgryzu, w przypadku których zęby są bardzo silnie stłoczone i nachodzą na siebie. Ponadto aparat ten będzie idealnym rozwiązaniem dla osób zapracowanych, które żyją w biegu, gdyż rozwiązanie to nie wymaga tak częstych wizyt kontrolnych, a efekty pojawiają się zwykle szybciej, niż u pacjentów z klasycznym aparatem.

Na rynku dostępne są nowoczesne i bardzo estetyczne aparaty ortodontyczne Damon Clear. Rozwiązanie to zapewnia odpowiednią higienę jamy ustnej, komfort noszenia, estetykę uśmiechu oraz minimalizuje ból podczas leczenia.