Uslugi stomatologiczne

Piękny uśmiech to nie tylko oznaka zdrowych zębów, ale również nasza wizytówka. Świadomość estetycznego uśmiechu podnosi samoocenę i wpływa na pewność siebie oraz to, jak postrzegają nas inni. Warto zatem zadbać o to, by sprawiać dobre pierwsze wrażenie i czuć się komfortowo z samym sobą.

Poprawa uśmiechu – jakie zabiegi pomogą?

Jednym ze sposobów na efektywny wzrost estetyki naszych zębów jest bonding. Metoda ta polega na nałożeniu cienkiej warstwy kompozytu na powierzchnię zęba. Dzięki temu możliwe jest ukrycie powstałych wad estetycznych. Zabieg umożliwia między innymi zniwelowanie diastemy, ujednolica szkliwo i rozjaśnia powierzchnię zęba, a także nadbudowuje uszkodzenia mechaniczne, takie jak ukruszenia. Metoda ta jest polecana dla osób, które potrzebuję niewielkiej poprawy wyglądu swojego uśmiechu. Jej zaletą jest przede wszystkim szybkość działania – wystarczy jedna wizyta, by osiągnąć zamierzony efekt, a zabieg należy powtarzać jedynie w razie potrzeby.

Zabiegiem stomatologicznym, który zdobył dużą popularność na całym świecie, jest zdecydowani wybielanie zębów. To prosty zabieg, który odbywa się w gabinecie i trwa 1-2 godziny. Na zęby nakładany jest żel wybielający, a jego działanie wzmacnia się podczas naświetlania lampą. Zwolennicy tego rozwiązania chwalą jego szybki efekt, który pojawia się już po zakończeniu zabiegu. Nie jest on jednak zbyt długotrwały – w tym aspekcie lepiej sprawdzi się wybielanie nakładkowe. W przypadku wyboru tej metody, dentysta wykonuje odcisk szczęki pacjenta i przekazuje mu kilka dawek żelu wybielającego, by ten mógł stosować go w domu. Na efekt trzeba będzie jednak poczekać kilkanaście dni.

Skaling – to również jedna z metod wybielania zębów, ale sprawdzi się także jako uzupełnienie codziennej higieny zębów. Zabieg skalingu polega na usunięciu kamienia nazębnego, który gromadzi się wokół szyjek zębowych. Aby zachować zdrowy i piękny uśmiech, zaleca się wykonywanie tego zabiegu 1-2 razy do roku. Dzięki temu pozbędziemy się zbędnego kamienia nazębnego i odświeżymy wygląd naszych zębów.

Oprócz kamienia nazębnego, na naszych zębach gromadzi się także osad. Aby go usunąć, stosuje się zabieg nazywany piaskowaniem. Niweluje on także przebarwienia powstałe ze spożywania barwiących napojów lub potraw. Do tego celu stosuje się urządzenie zwane piaskarką, które wypuszcza strumień środka czyszczącego pod ciśnieniem. Umożliwia to usunięcie osadu nawet z trudno dostępnych miejsc.

Jeśli zależy nam na bardzo dużej bieli zębów, która będzie się długo utrzymywać, z pomocą przyjdą licówki. Ich zastosowanie niweluje problem przebarwień, ukryją także drobne niedoskonałości, takie jak ukruszenia i pozwolą cieszyć się pięknym uśmiechem. W zależności od naszych potrzeb, możemy zastosować licówki kompozytowe, które podołają zadaniu, jednak ich trwałość wynosi 2-3 lata. Po tym czasie należy je odświeżyć lub wymienić. Większą wytrzymałość wykazują ich porcelanowe odpowiedniki mogące wytrzymać do 10 lat, jednak są one zdecydowanie droższe.

Gdy zwykłe zabiegi nie pomogą

Podczas poważnych problemów ze zgryzem, jedynym rozwiązaniem w poprawie ułożenia zębów będzie aparat. W zależności od stopnia zaawansowania naszego stanu, będziemy mogli wybierać między aparatami stałymi lub ruchomymi. Leczenie aparatem ortodontycznym jest bardzo indywidualnym procesem i tylko prowadzący nas lekarz może określić czas jego trwania.

Piękny uśmiech to ważny element naszego wyglądu, decyduje o tym, jakie pierwsze wrażenie zrobimy oraz wpływa na pewność siebie. Warto zatem zadbać o niego w taki sposób, by służył nam długie lata.

źródło: mcs-przychodznia.pl – ortodoncja Warszawa